Fidan Dikimi Töreninde Özel Konuklar ve Açılış Konuşması

Fidan Dikimi Töreninde Özel Konuklar ve Açılış Konuşması
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt ve Şair Yazar Cahit Zarifoğlu'nun kızı yazar Betül Zarifoğlu, Fidan Dikimi törenine katıldılar. Okul Müdürü Hasan Erkan, etkinlikte önemli bir konuşma yaptı.

Tabii, işte değiştirilmiş açılış konuşması:

"Ağaç Dikimi etkinliğine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt ve Şair Yazar Cahit Zarifoğlu'nun kızı yazar Betül Zarifoğlu da katıldılar.

Açılış konuşmasında Okul Müdürü Hasan Erkan şu sözleri dile getirdi:

“Öğrencilerimiz Biyoloji öğretmenimiz Esra Kaya Gökçe gözetiminde Kasım ayından bu yana TÜBİTAK ve TEKNOFEST için kompost toprak verimli toprak üzerine çalışmalar yaptılar. Bunu daha da ileriye götürerek bu topraklar üzerinde aromatik bitki bahçesi yaptılar. Öğrencilerin sanat yönünü geliştirmek ve geleceğe yeşil bir dünya bırakmak için 14 şairimiz 14 fidan dikimi yaparak her şairin fidanının başına isimliklerini yerleştirdiler. Seçkin şairlerimizden Cahit Zarifoğlu için de bir fidan dikmek istedik kızı Betül Zarfoğlu Hanımefendi de teşrif ederek fidan dikim etkinliğimize katıldılar. Kendilerine öğrencilerim ve okulum adına çok teşekkür ediyorum.

Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Abdurrahman Kurt Beye teşekkür ederim. Ayrıca bu projeyi gerçekleştiren Esra Kaya Gökçe öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim.” dedi.

Yazar Betül Zarifoğlu ise “Babam adına fidan dikmek benim için oldukça duygulu ve anlamlı oldu. Hiç bir yerde böyle bir etkinliğe rastlamadım. Babam ve kendi adıma hepinize çok teşekkür ederim. Bu anlamlı gün benim için unutulmayacak bir anı olmuştur.” Programa telefon mesajı katılan Şair Yazar Kâmil Uğurlu, “Çok memnun oldum, duygulandım, heyecanlandım. Dostça vefanız, ilginiz ve duyarlılığınız için ailece size, okulumuza ve hocalarımıza şükranlarımızı sunarız. Allah hatırınızı daim var etsin. Karaman’a gelişimizde dostların fidanlarıyla birlikte kendi fidanımızı da ziyaret için mutlaka uğrayacağız” ifadelerini kullandı.

Akademisyen Şair ve Yazar Ahmet Murat da, “Sevgili hocam, çok teşekkür ederim, çok duygulandım. Memleketimde dikili fidanım olacak sayenizde. Katılmam mümkün olsaydı keşke ama şu an için maalesef imkânsız” Hüseyin Akın da duygularını şöyle iletti” Bu nazik ve vefalı davranışınız için teşekkür ederim. Selam olsun Karaman’a” dedi.

Ağaç dikimi ve plaket töreni ile program sona erdi.