Çanakkale ve Balıkesir Çevresinde Fırtına Bekleniyor

Çanakkale ve Balıkesir Çevresinde Fırtına Bekleniyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Çanakkale ve Balıkesir çevresinde beklenen kuvvetli rüzgar için uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre 20 Haziran ile 22 Haziran tarihleri arasında Çanakkale ve Balıkesir dolaylarında kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına beklenirken, söz konusu tahminin detayları merak konusu oldu. Meteoroloji de resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı uyarı ile vatandaşları bilgilendirdi.

Meteoroloji'den Fırtına Uyarısı

Meteoroloji’nin açıklamasına göre, 20 Haziran Saat 16.00 ile 22 Haziran Saat 06.00 arasında Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına bekleniyor. İki gün etkili olacağı düşünülen hava olayına dair yapılan açıklamada:

‘’Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hamleli kuvvetli (40-60 km/saat), yüksek kesimlerde kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın 22.06.2024 Cumartesi sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi ile çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır’’ denildi.