Wushu Kung Fu Şampiyonasında Karaman’a Türkiye Derecesi

Wushu Kung Fu Şampiyonasında Karaman’a Türkiye Derecesi
Karaman Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Buğlem Sümeyye Akkafa, Antalya’da düzenlenen Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonasında Bir Altın Ve Bir Bronz Madalya Kazanarak adını zirveye yazdırdı.

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından 3-13 Şubat tarihleri arasında Antalya Kundu’da düzenlenen şampiyonaya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Wushu Kung Fu antrenörü Kadir Sefa Bayraktar eşliğinde katılan Buğlem Sümeyye Akkafa, Gunshu (Sopa 32Form) kategorisinde altın madalya kazanarak Türkiye Şampiyonu olurken, yine aynı şampiyonada Changquan (Boş el 32Form) kategorisinde bronz madalya kazanarak Türkiye üçüncüsü oldu. Başarılı sporcu Akkafa, elde ettiği derecelerle kariyerine yeni bir başarı daha eklerken, şampiyonada sergilediği performansla otoritelerden tam not aldı.
Başarılı sporcu Buğlem Sümeyye Akkafa’yı tebrik eden Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından 3 binin üzerinde sporcunun katıldığı ve Dünya şampiyonlukları bulunan milli sporcularında mücadele ettiği şampiyonada ilimiz sporcularından Buğlem Sümeyye Akkafa’nın elde ettiği derecelerle gurur duyduk. Başarılarıyla bizleri gururlandıran sporcumuzu ve antrenörü Kadir Sefa Bayraktar’ı tebrik ediyor, sporcumuza spor yaşamında başarılar diliyorum.”