Merih Demiral'ın Gol Kutlaması UEFA Tarafından Soruşturuluyor

Merih Demiral'ın Gol Kutlaması UEFA Tarafından Soruşturuluyor
Merih Demiral, Avusturya maçının ardından yaptığı gol kutlamasında 'Bozkurt' işaretiyle ilgili UEFA'nın başlattığı soruşturmaya karşı açıklama yaparak gelen tepkilere saygı duyduğunu belirtti.

Almanya'da yapılan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Son 16 Turu'nda Türkiye Milli Futbol Takımı, Avusturya'yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükseldi.

Karşılaşmada iki gol atan Merih Demiral'ın 'Bozkurt' işareti yaptığı gol kutlamasıyla ilgili UEFA tarafından bir soruşturma başlatıldı. UEFA'dan yapılan açıklamada, "Avusturya ile Türkiye arasında 2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde oynanan 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası son 16 turu maçıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral'ın iddia edilen uygunsuz davranışıyla ilgili olarak UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca bir soruşturma açılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Merih Demiral, Avusturya maçının ardından gol sonrası yaptığı kutlamayla ilgili açıklamasında, "Bir gol sevinci vardı aklımda onu yaptım, Türklükle alakalı. Türk olduğum için çok gurur duyuyorum, o yüzden golden sonra onu iliklerime kadar hissetim. Öyle bir şey yapmak istedim, yaptığımdan dolayı çok da mutluyum. Bütün taraftarlarımız bizimle gurur duyuyor. Tribünde görmüştüm yapan taraftarlarımızı, onları gördükten sonra daha çok yapasım geldi, çok mutluyum" şeklinde konuşmuştu.