VALİMİZDEN ŞAMPİYON BOKSÖRÜMÜZE ÖDÜL

VALİMİZDEN ŞAMPİYON BOKSÖRÜMÜZE ÖDÜL
Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN Türkiye Şampiyonu Boksörümüz Halime Merve UÇKUNu ve antrenörü Z. Adem OZANI makamında kabul etti.
Vali Süleyman KAHRAMAN,  Kayseri’de düzenlenen Genç Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonasıʹnda 54 kiloda Türkiye şampiyonu olan Halime Merve Uçkun ile Spor İl Müdürlüğü Boks Antrenörü Adem Ozan’ı makamında kabul ederek ödüllendirdi.
17 Ocak 2012 Salı günü gerçekleşen programa Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu ve basın mensupları da katıldı. İl Müdürü Kasım Aydoğdu’nun bilgilendirmesinden sonra Halime Merve Uçkun’u altınla ödüllendiren Vali KAHRAMAN,  Halime Merve Uçkun’un ve Antrenörümüz Adem Ozan’ın asıl ödülü Karaman halkının gönül dünyasında kazandığını, takdim ettikleri ödülün bu anlamda bir sembol olduğunu belirterek: “Azmiyle ve gayretiyle hepimize örnek olan bir genç kardeşimizin başarısı, şahsım ve Karaman için büyük bir sevinçtir.  Bu kardeşimizin azmi ve gayreti, bugün ilimizin ve ülkemizin adını tüm dünyaya duyurduğu gibi, ilimizin ve ülkemizin geleceğini de müjdeliyor.”dedi.
Şampiyon Boksörümüz Halime Merve Uçkun’u ve Antrenörümüz Adem Ozan’ı başarılarından dolayı kutlayarak, teşekkür eden Vali KAHRAMAN ayrıca şu hususlara dikkat çekti: “Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki yarın bizi ayakta tutacak olan, gençlerimiz azmi ve gayretidir.  Onların her alanda güçlü olması, her alanda var olması gerekiyor ki toplum olarak biz de gelecekte var olabilelim. Rengimizi, kuvvetimizi, medeniyetimizi velhasıl bizi biz yapan her şeyi dünyaya anlatabilelim. Bu bilinçle Karaman Valiliği olarak sporun her dalına destek vermeye çalışıyoruz. Çünkü sportif faaliyetler sağlık açısından, tanıtım açısından önem taşıdığı gibi milli terbiye açısından da büyük bir öneme ve anlama sahip… Sosyal açıdan, medenî açıdan terbiye edilen her ruh güçlü bir toplumun teminatıdır. Halime Merve Uçkun kardeşimize bizlere yaşattığı bu sevinç için şahsım ve Karaman halkı adına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum… Ayrıca ona yol gösteren Adem Ozan hocamızı da kutluyor, kendilerine teşekkür ediyorum.”dedi.
Program Vali KAHRAMAN’ın misafirlere ikramıyla ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.