ʹŞampiyonluğu Sivasʹta bırakmayacağızʹ

ʹŞampiyonluğu Sivasʹta bırakmayacağızʹ
Galatasaraylı Hakan Şükür, şampiyonluk yolunda büyük önem taşıyan Sivasspor karşılaşmasının, son derece önemli hale geldiğini söyledi
Galatasarayʹın tecrübeli futbolcusu Hakan Şükür, şampiyonluk yolunda büyük önem taşıyan Sivasspor karşılaşmasının, son derece önemli hale geldiğini söyledi.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi kanalı GS TVʹye açıklamalarda bulunan Hakan Şükür, takımın havasının Fenerbahçe galibiyetinin de moraliyle çok iyi durumda olduğunu belirterek, ʹʹSivasspor maçı, tabii ki Fenerbahçe maçından sonraki süreç değerlendirilirse, çok önemli bir hal aldı. Herkes oradan alacağımız 1 puanın bize yeteceğini düşünüyor, ama Galatasaray büyük takım ve amacı her zaman kazanmakʹʹ dedi.

Sivasspor deplasmanına kazanmak için gideceklerini ve karşılaşmaya bu psikoloji ile çıkacaklarını kaydeden Hakan, şöyle konuştu:

ʹʹSivassporʹun başarısını tabii ki kimse göz ardı edemez. Çok değerli arkadaşım Bülent Uygunʹun çok büyük katkısıyla, müthiş bir başarı grafiği yakaladı. İyi bir kadrosu var. Bugüne kadar çok ofansif oynayan bir takım görüntüsünde değil, daha çok kontrataklarla gol atan bir takım görüntüsü verdiler. Buna rağmen çok mücadele ediyorlar. Bugüne kadar getirdikleri iddiayı devam ettirmek için onlar da kazanmak zorunda. Ben oradan iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Moralimiz iyi. Son hafta Galatasaray seyircisinin önüne belki şampiyon, belki de o maçtan alacağımız beraberlikle şampiyonluğu alacak bir takım görüntüsünde çıkmak istiyoruz, kazanmak istiyoruz. Biz, buraya kadar getirdiğimiz şeyi bırakmayacağız.ʹʹ

Fenerbahçe karşısında alınan galibiyetin önemine değinen, ancak bunu geride bıraktıklarını dile getiren milli futbolcu, ʹʹFenerbahçe maçındaki o ruhu, bilhassa ilk yarıda sergilediğimiz o mücadeleyi Sivasspor karşısında da gösterirsek, yenemeyeceğimiz takım yokʹʹ ifadesini kullandı.

Hakan Şükür, cezalı Ümit Karanʹın yokluğunda kendi durumunun sorulması üzerine de ʹʹBugün antrenmana takımla çıktım ve kendimi iyi hissettim. Sadece, ayakkabı giyince yaranın vermiş olduğu bir acı var, o da maça kadar geçer. Oynamak için hazır olurumʹʹ dedi.
Tümspor