SAADET PARTİSİ İL DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

SAADET PARTİSİ İL DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.
Saadet Partisi Karaman İl Teşkilatı Aralık ayı İl Divan Toplantısını Parti binasında gerçekleştirdi.
Pazar günü saat: 13.00 de gerçekleşen İl Divan toplantısına Merkez İlçe, Ayrancı ilçesi, Kazım Karabekir ilçesi, Kadın kolları ile Gençlik kollarının yönetim kurulu üyeleri ile birlikte temsilcilerde katıldı.
 
Divan Toplantısında konuşma yapan İl Başkanı Şaban Şahin Saadet Partisi’nin seçimlere çok iyi hazırlandığını belirterek büyüyen ve her geçen gün daha şuurlu ve bilinçli bir teşkilat olduğunu söyledi.
2011 seçimleri önemli bir fırsat olarak gören Saadet Partisi İl Başkanı Şaban Şahin Türk Milletinin Milli Görüş’ü tekrar iktidara taşıyacak kararlılığa sahiptir. Azimle, şefkatle ve gayretle geliyoruz. Dedi.
 
Şaban Şahin yaptığı basın açıklamasının tamamında şunları söyledi.
 
“Haziran 2011 seçimleri hem Türkiye, hem de Dünya açısından tarihi önemi olan seçimlerden birisidir.2011 seçimleri önemli bir fırsat olarak gören Saadet Partisi mensupları asrı değiştirecek ve asra yön verecek Milli Görüş’ü tekrar iktidara taşıyacak kararlılığa sahiptir. Azimle, şefkatle ve gayretle geliyoruz.
     
           Batısıyla, doğusuyla, kuzeyiyle, güneyiyle bir avuç azınlığın mutluluğu için ırkçı emperyalizm tarafından sömürülen bütün insanlığın, Milli Görüş’e bugünkünden daha çok ihtiyacı vardır. İnsanlığın kurtuluşunun; sömürü yerine adil düzeni benimseyen Milli Görüş’ün Türkiye’de iktidara gelmesiyle gerçekleşeceğini biliyor ve bunun için çalışıyoruz. Biz biliyoruz ki; savaşlar, işgaller, göçler, sömürü ve tahakkümle adeta ortaçağ karanlığına doğru sürüklenen insanlık da, Saadet Partisinin iktidarıyla kurulacak yeni bir dünyayı beklemektedir. Saadet Partisi kadroları, işte bu sorumlulukla çalışmalarını azim, kararlılık ve büyük bir inançla sürdürmektedir.
        
         Türkiye’nin Dünya ölçeğinde güçlü ve vatandaşlarının refah içinde yaşamasını sağlamanın; tarihimizin şanlı ve muazzam geleceğe taşıyabilmenin Milli Görüş’ün iktidar olmasıyla mümkün olduğunu biliyoruz. Biz sanal olarak güçlü gösterilen değil, gerçekten güçlü ve lider ülke olacak bir Türkiye istiyoruz. Türkiye’nin küresel projelerin piyonu değil, D8 kuruluşunda olduğu gibi yeni bir dünyanın öncüsü ve kurucu olması gerektiğine inanıyoruz. Milli Görüş’ün iktidarda olmadığı her dönem ülkemiz adına tahribatın daha da ağırlaştığı, hayat şartları arasında insanımızın daha da sıkıntıya girdiği dönemlerdir. Bu itibarla bütün bu kötü gidişe dur denilebilmesi ve tahribatın önlenerek insanımızın hak ettiği refahı bulması için bu seçim tarihi bir fırsattır ve çok önemlidir.
      
          Türkiye aslında yoksul bir ülke değildir, kasten veya gafletle fakirleştirilmiş zengin bir ülkedir.Ekonomi büyürken kitleleri fakirleştiren temel unsurun,2001 krizinin ardından uygulamaya konan ve AKP Hükümeti tarafından harfiyen uygulanan İMF patentli Fischer- Derviş ekonomi modelidir.Ayrıca ülkemizdeki sosyal yapı; milletimizin dünya görüşü ve değer yargıları ile örtüşmemektedir ki bundan dolayı sistem sürekli sorun üretmektedir ve bu da bir ülke için tehlikeli bir durumdur.
 Öncelikle ülkenin yeni milli bir anayasaya ihtiyacı vardır.Güçlüyü haklı gören bu sosyal yapı değişmediği müddetçe ne yaparsanız yapın sorunlardan kurtulamazsınız.Milletin değer yargılarıyla örtüşmeyen bu yapıdan dolayı devlet; milletine değil, yerli ve yabancı rantiyeye hizmet ediyor.Dünyanın en yüksek faizi Türkiye’de,en pahalı akaryakıtı da. Türkiye ekonomisi ithalata bağımlı kılınmış, sürekli açık veren ve borçlanan bir ülke haline getirilmiştir.
 Saadet iktidarında ekonomi sadece zenginler ve rantçılar için büyümeyecek,
 Saadet iktidarında işsizlik değil istihdam artacak,
 Saadet iktidarında rant değil alınteri kutsal olacak,,
 Saadet iktidarında faiz bütçesi değil,denk bütçe uygulanacak,
 Saadet iktidarında şaibeler değil havuz sistemi ile kaynaklar sömürülmeyecek,
 Saadet iktidarında borsa ekonomisi değil üretim ekonomisi uygulanacak.
 
Saadet Partisi değiştirmeye geliyor; vaat etmeye,iddia etmeye değil,yeniden yapmaya geliyor.Saadet dünyasını kurmaya geliyoruz.