Otopark. Trafik Ve Ulaşım Sorunlarını Kökünden Çözeceğiz

Otopark. Trafik Ve Ulaşım Sorunlarını Kökünden Çözeceğiz
AK Parti Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün: Karaman’da otopark, trafik ve ulaşım sorunlarını kökünden çözecek şekilde çalışmalar planlıyoruz…
Saha çalışmalarında konuştukları vatandaşların Karaman’da en çok otopark, trafik yoğunluğu ve ulaşım sıkıntılarını dile getirdiklerini söyleyen Mevlüt Akgün Karaman’da otopark, trafik ve ulaşım sorunlarını kökünden çözecek şekilde planlama yaptıklarını söyledi. Uzman bir kadro tarafından hazırlanan Ulaşım Master Planı ile uzun vadeli çözüm üreteceklerini ifade eden Akgün açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
Şehrimizin geleceğine yönelik önemli adımları atmak için çalışıyoruz. Karaman'ın artan nüfusu ve araç sayısıyla birlikte ortaya çıkan ulaşım ve trafik sorunlarını çözmek için kararlı bir şekilde hareket etme zamanı geldiğini düşünüyoruz.
 
ULAŞIM MASTER PLANI
Şehrimizin ulaşım altyapısını iyileştirmek ve trafik sorunlarını azaltmak için kapsamlı bir "Ulaşım Master Planı Projesi" hazırlıyoruz. Bu plan çerçevesinde, şehrin toplu taşıma kapasitesi artırılacak ve mevcut otobüs sistemi geliştirilecek. Ayrıca, sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde toplu taşıma konusunda ortak akıl geliştirilerek daha etkin ve verimli bir toplu taşıma sistemi oluşturulacak.
 
ÇOK KATLI OTOPARK YAPACAĞIZ
Şehrimizdeki artan otopark ihtiyacına çözüm getirmek için de ciddi çalışmalar yapıyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında, otopark sorununu giderecek çok katlı otopark alanları oluşturuyoruz. Böylece trafik ve park sorununu önemli ölçüde hafifletmeyi hedefliyoruz.
 
AKILLI BİSİKLET VE KAYKAY PROJESİ
Bununla birlikte, şehrimizin ulaşım seçeneklerini çeşitlendirmek ve çevre dostu ulaşımı teşvik etmek için "Akıllı Bisiklet ve Kaykay Projesi" ile bisiklet kullanımını teşvik edeceğiz. bu projelerle birlikte şehrimizin ulaşımını daha güvenli, daha verimli ve daha çevreci hale getireceğiz.
 
METROBÜS İLE HIZLANACAĞIZ
Ayrıca, metrobüs hatları oluşturarak yolcu yoğunluğu çok olan bölgelerle çarşı merkezinin irtibatını sağlayacak ve ulaşımı hızlandıracağız. Yolcu yoğunluğu çok olan bölgelerle çarşı merkezinin irtibatını sağlamak ve ulaşımı hızlandırmak için metrobüs hatları oluşturup otobüs hatalarımıza alternatif bir ulaşım ağı kuracağız.
Sevgili Karamanlılar, Sizlerin desteği ve katkılarıyla, Karaman'ı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. İyi planlanmış bir ulaşım sistemi ile amacımız; şehirlerdeki ekonomik, sosyal ve kültürel faaliyetlerin canlanması da sağlanarak yaşam kalitesini artırmaktır.