ÖMER ERSÖZʹDEN BİR HİZMET DAHA

ÖMER ERSÖZʹDEN BİR HİZMET DAHA
Fikret Ünlü Olimpik Yüzme Havuzunun üzeri kapatılarak 12 ay hizmet verecek konuma gelmesi ile 2011 yılından itibaren Karamanda yüzme sporuna yeni bir ivme katması bekleniyor.
Çalışmaları ve gelişmeleri yakından takip eden Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, son yıllarda ulusal ve uluslar arası alanda da yüzme sporunun gözde branşlar arasında yer aldığını belirterek;
“Karaman’da da yüzme sporunu geliştireceğiz. Sporcular yetiştirecek ve çeşitli yarışmalar için organizasyonlar düzenlenmesi için hedeflediğimiz yönde çalışmalar yapacağız. Bilindiği gibi Karaman’da yüzme havuzu sadece yaz aylarında hizmet verebiliyor ve yılın büyük bir bölümünde aktivitelerden yoksun kalıyordu. Bu kapsamda Olimpik Havuz, yılın 12 ayı hizmet verecek şekilde kapalı hale dönüştürülüyor ve 7 Ocak’ta bu dönüşüm tamamlanmış olacak ve 2011 yılı itibariyle yüzme havuzumuz kışın kapalı, yazın ise üzeri otomatik açılarak hizmet verecek. Bu çalışma için de şu an 700 bin TL’lik bir harcama yapıldı. Çalışmalarda emeği geçenlere de şimdiden Gençlik Spor adına teşekkür ediyorum.”dedi.