MHRS'de Yeni Dönem: "Onaylı Randevu" Sistemi Başladı!

MHRS'de Yeni Dönem: "Onaylı Randevu" Sistemi Başladı!
MHRS'de "Onaylı Randevu" dönemi başladı. Artık randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00'ye kadar onay vermek veya gelememe durumunu bildirmek gerekiyor.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nde (MHRS) "Onaylı Randevu" uygulaması bugün itibariyle başladı.

Onaylı randevu sistemi ile birlikte getirilen değişiklikler şöyle:

Hastanelerde 'Onaylı Randevu' dönemi bugün başladı

Merkezi Hekim Randevu Sisteminde (MHRS) "Onaylı Randevu" dönemi bugünden itibaren başladı.

Onaylı randevunun getirdiği değişiklikler şu şekilde:

1- Hastalar öncelikle, Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık kuruluşlarından, MHRS internet sitesi, mobil uygulama veya "ALO 182" çağrı merkezinden randevu oluşturacak

2- Yeni uygulamayla, randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00'ye kadar hastaların randevusuna onay vermesi veya gelemeyeceğini sisteme bildirmesi gerekecek. Onay işlemi de randevu alınan kanallar üzerinden yapılacak.

3- Üzerinde herhangi bir işlem yapılmayan randevular, bir gün önce saat 20.00'de otomatik olarak iptal edilecek. Bu durumda kişi tekrar randevu alabilecek, herhangi bir kısıtlama uygulanmayacak.

4- Randevusunu onayladığı halde gitmeyen kişilerin ise aynı branşta 15 gün boyunca yeni randevu alması kısıtlanacak. Fakat bu kişiler Bakanlığa bağlı sağlık kuruluşlarından randevusuz hizmet alabilecek.

5- Uygulamadan 65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları muaf tutulacak, bu gruptaki hastalar, her zaman randevu alabilecek.

6- Bugünden itibaren, hastalara, hastanelere ve hekimlere zamanı verimli kullanma imkanı sunacak Onaylı Randevu Sistemi'nde, randevuların iptal edilmesinin ardından boş kalan kapasite, hizmet bekleyen hastalar için kullanılacak.

7- Boş kalan her randevuda, sistemden randevu alamayan ancak talep bırakmış hastalara ulaşılacak ve öncelik talepte bulunan hastalara verilecek.