Mevlüt Akgün, Mükemmel Projesiyle geliyor

Mevlüt Akgün, Mükemmel Projesiyle geliyor
AK Parti adayı Mevlüt Akgün, Belediye Başkanı olduğu takdirde Karaman'a yeni bir şehir imar edeceklerini söyledi.

AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün, Büyük Yapı Kooperatifi Atılımı ve TOKİ İş Birliği ile Binlerce Yeni Konut Yapacaklarını Duyurdu. AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Avukat Mevlüt Akgün, seçim kampanyası kapsamında yaptığı açıklamada, Karaman'a binlerce yeni konut vaadiyle dikkat çekti. Akgün, belediye öncülüğünde kurulacak olan Büyük Yapı Kooperatifi ile 5700 konutun yapılacağını duyurdu.

 
DÜŞÜK TAKSİTLERLE KONUT SAHİBİ OLMA İMKÂNI
 
Şehrin gelişimine öncülük edecek bu atılımın, Karamanlılara düşük taksitlerle konut sahibi olma imkânı sunacağını belirten Akgün, modern mimari anlayışıyla tasarlanacak konutların şehrin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacağını vurguladı. Akgün, projenin ilk etabında 700, ikinci etapta 2000 ve üçüncü etapta ise 3000 konutun planlandığını ifade etti. Karaman Belediyesi'nin bu projeyle sadece konut ihtiyacını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda şehrin geleceğini şekillendireceğini söyledi.
 
YENİ KONUTLAR, YENİ ŞEHİR, YENİ BAKIŞ AÇISI
 
Şehirde heyecan yaratan binlerce konut projesi kapsamında kurulacak olan kooperatif yanı sıra TOKİ marifetiyle de yeni konutların yapılacağını duyuran Akgün “TOKİ bölgelerinde mücavir alanının bitiminden itibaren başlayan bölgede oluşturacağımız alanda yeni konut bölgeleri ve ticari alanlarla birlikte, yenilikçi imar planlarıyla, geniş caddeler ve iş yerleri planlıyoruz. Bu vizyoner adımların bir sonucu olarak, Karaman'ın çarşı merkezindeki İstasyon Caddeleri, İsmetpaşa ve Atatürk Bulvarı (30 Metrelik Yol) gibi sıkışık ticari ve sosyal alanlar, artık ferah bir nefes alacak. Bu stratejik adımlar, şehrin yaşam kalitesini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda ekonomik ve sosyal açıdan da daha sürdürülebilir bir yapıya kavuşmasını sağlayacak. Karaman'ın bu heyecan verici dönüşümü, sadece yerel halk için değil, aynı zamanda bölgeye yatırım yapmak isteyenler için de büyük fırsatlar sunacak” dedi