Mesut Soyfidan’dan Ferman Niteliğinde Projeler

Mesut Soyfidan’dan Ferman Niteliğinde Projeler
Büyük Birlik Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Mesut Soyfidan, yaptığı yazılı açıklama ile daha önce açıkladığı projelerini yeniden hatırlattı.
Mesut Soyfidan, “Tüm Karamanlı hemşehrilerimi muhabbetle selamlıyorum, kucaklıyorum. Genel seçimlerden bu yana Karaman’ımız için yapacağımız projeleri her yerde dillendiriyoruz. Projelerimize dün karar verip bugün açıklamadık. Uzun süren araştırma, geliştirme ve hazırlık aşamalarından sonra en öncelikli olan konuları tespit edip netleştirdik. Yerel seçimler yaklaşırken projelerimizi her fırsatta hatırlatmaya devam edeceğiz. Söz daima vatandaşlarımızındır. Teveccüh gösterir de bize yetki verirlerse onlar adına bu şehri hep birlikte yöneteceğiz. Karaman için, çocuklarımız ve gençlerimiz için iyi bir gelecek, ailelerimiz için huzurlu ve kaliteli bir yaşam istiyorsanız şimdi tam zamanı. Şimdiye kadar söz verip halktan yetkiyi aldıktan sonra sözünde durmayanlara, her seçim yapacağız deyip yapmayanlara aynı yetkiyi bir daha vermeyeceğiz. Karar sizde” dedi.
 
PİS İÇİLEMEYEN İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ
Ucuz ama içilemeyen ve kokan, beş köyün kanalizasyonunun karıştığı pis içme suyu problemini çözüp, musluklarımızdan akan suyu içilebilir duruma getireceğiz. Mahallelerdeki tatlı su çeşmelerini açacağız.
 
KARAMAN KALESİ’Nİ TURİZME KAZANDIRACAĞIZ
Karaman tarihimize ayna tutan en değerli miraslarımızdan birisi olan ve şuan atıl bir virane durumundan olan kalemizi düzenleyeceğiz. Çevre temizliği, bakım ve tadilatlarını yapacağız. Tarihi dokuya zarar vermeden kafeterya, restoran ve çay bahçeleri ile halkımızın hizmetine kazandıracağız. Bu işletmeler sadece belediyemiz bünyesinde hizmet verecek, döner sermayeye katkı sağlayacak.
 
OTOPARK SORUNUNU KALICI OLARAK ÇÖZECEĞİZ
Yıllardır konuşulan fakat hiçbir yönetim tarafından yapılmayan halkımızın en büyük sorunlarından olan otopark problemine artık son vereceğiz. Tespit ettiğimiz dört farklı nokta mevcut. Çok katlı otoparkımız sayesinde şehrimizdeki araç kalabalığından kurtulacağız.
 
KALDIRIM SÖK TAK BELEDİYECİLİĞİNE SON VERECEĞİZ
Şehrimizin altyapı ve üstyapı sorunlarına kalıcı ve fonksiyonel çözümler üreteceğiz. Halkın daha önemli sorunları varken her fırsatta kaldırımları yenilemek bizim işimiz olmayacak. Keyfi değil, zorunlu ihtiyaçları gideren problemler önceliğimiz olacak.
 
TRAMVAY KARAMAN’A GELECEK
Artık köy olmaktan çıkacağız. Ulaşım ve otopark sorunlarını çözebilmek adına şehir merkezi ve organize sanayi bölgesi (OSB) arasına tramvay hattı yapacağız. İsmet Paşa Caddesi’ne de tıpkı İstiklal Caddesi’ndeki gibi nostaljik bir atmosfer kazandırmış olacağız.
 
ESNAFIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ
Küçük esnafımızdan tabela vergisi almayacağız. Tek tip tabela sistemine geçeceğiz. Bu konuda belediyemiz esnafa çeşitli desteklerde sunacak. Şubelik alan uluslararası firmalar haricinde tüm şehirde Türkçe tabelalar kullanılacak. Ruhsatsız hiçbir işletmeye müsaade etmeyeceğiz.
 
EVLENECEK GENÇLERİMİZE DÜĞÜN SALONU VE ARSA DESTEĞİ
Evlenmenin güçleştiği dönemde gençlerimize düğün ve evlilik konusunda destekler vereceğiz. Gençlerimize arsa desteği ve belediyemiz bünyesinde hizmet vermek için yaptığımız düğün salonu sayesinde yardımcı olacağız.
 
ULAŞIM SORUNLARIMIZ BİTECEK
Okullar bölgesi başta olmak üzere şehrimizin birçok noktasında vatandaşlarımızın mağduriyetlerini görüyoruz. Okullar bölgesinde okuldan çıkan bir çocuğun evine akşam geç saatlerde zor ulaştığını görmek bizleri üzüyor. Dolmuş, otobüs seferleri ve servisçilerimizle beraber bu sorunları ortadan kaldıracağız.
 
OTOBÜS HİZMET KALİTESİ VE SAYILARI ARTACAK
Otobüs sayılarını arttırarak envanterimize büyük körüklü otobüsler kazandıracağız. Şoförlerimiz eğitimli ve deneyimli olacak. Aynı zamanda otobüslerimizde muavinler bulunduracağız.
 
İSRAFA SON VERİLECEK, SOSYAL DESTEKLER YAPILACAK
Halkın parasıyla dağıtılan hediye ve promosyon başta olmak üzere tüm israflara son vereceğiz. Bu şekilde dar gelirli, üzerinde evi arsası olmayan vatandaşlara arsa desteği ve çeşitli yardımlar yapılacak.
 
BELEDİYEMİZİN DÖNER SERMAYESİNİ VE HİZMETLERİNİ ARTIRACAĞIZ
Belediyemizin ilimize kazandıracağı yenilikler ve yatırımlar için döner sermayesini artıracağız. Bununla ilgili olarak belediye bünyesinde hizmet veren işletmelerin sayısını artıracağız. Hem halkımız çoğu hizmetten daha ucuza ve kaliteliye faydalanacak hem de belediyemizin sermayesi artacak. Bu kapsamda ekmek fırını, market, halı saha, yüzme havuzu, aqua park, şehir sineması, tiyatrolar, kafeteryalar, aile çay bahçeleri ve
restoranlar vb. yapacağız.
 
YENİ PERSONEL İSTİHDAMI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
Şehrimizin güvenliğini sağlamak ve belediye hizmetlerimizin kalitesini artırmak için alanında uzman yeni personeller istihdam edeceğiz. Güvenliğe ihtiyacı olan tüm alanlara özel güvenlik görevlisi temin edilecek. Fen İşleri, Temizlik İşleri, Sosyal ve Kültürel İşler de dâhil olmak üzere uzman personeller sayesinde hizmetlerimiz hız ve kalite kazanacak. Bu alımlarda gençler öncelikli olacak. İşe gitmeden maaş alma dönemi sona erecek.
 
ŞEHRİN PİS KOKU SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ
Belli dönemlerde daha da artan ve şehrin pis koku problemini çözüme kavuşturacağız. Bu konuyla alakalı çevre mühendislerinin de içerisinde olduğu profesyonel bir ekip kurarak sorunu kalıcı olarak ortadan kaldıracağız.
 
TÜRK DİL BAYRAMI’NI KARAMAN’A YAKIŞIR ŞEKİLDE KUTLAYACAĞIZ
Türk Dilinin Başkenti Karaman’ımıza yakışır bir şekilde Türk Dil Bayramı’nı kutlayacağız. İlimizde kutlanan etkinlikleri ulusal alanda duyurarak büyük bir farkındalık oluşturacağız.
 
YENİ BELEDİYE BİNASI YAPACAĞIZ
Gelişen teknolojiyle beraber yerel yönetimlerde dijital belediyeciliğin de önemi gün geçtikçe artmaktadır. Dijital belediyeciliğe uygun yeni bir hizmet binası inşa edeceğiz. Bu sayede teknolojik, şeffaf, tüm proje ve faaliyetlerin takip edilip incelenebileceği, çevrimiçi hizmetlerin olacağı bir sistem kuracağız.
 
BAŞIBOŞ KÖPEK SORUNU ÇÖZECEĞİZ
Sokak hayvanlarımızın canlarına ve yaşamlarına değer veriyoruz. Onlar için barınak alanını genişleteceğiz ve sahiplendirme kampanyaları düzenleyeceğiz.
 
KARAMAN’I LAYIKIYLA TANITACAĞIZ
İl olarak tanınması konusunda ciddi sorunları olan Karaman’ımızı en iyi şekilde tanıtacağız. Bu konuyla ilgili uzmanlarla yaptığımız çalışmalar bize kısa zamanda büyük bir ilerleme kaydettirecek. Şehrimizin önemli hususlarıyla birlik tanınması ekonomik ve stratejik anlamda kazanımlar getirecek.
 
SÜREKLİ İLETİŞİMDE KALACAĞIZ
Basın mensuplarımızla düzenli toplantılar gerçekleştireceğiz. Halkımızı olup bitenden sürekli haberdar edeceğiz.
 
GİRİŞİMCİLERİN YANINDA OLACAĞIZ
Organize Sanayi Bölgesi’nin gelişimine destek verecek ve genişlemesini sağlayacağız. Şehrimize gelen yatırımlar ve istihdamlara katkı sağlamak amacıyla girişimlerimiz olacak. Kadınlar ve gençlerimizi de bu konuda destekleyeceğiz.
 
KAVŞAKLAR VE YOLLAR DÜZENLENECEK
Devlet Hastanesi kavşağı, Beyazkent kavşağı ve Mut yoluna köprülü kavşak yapacağız. Çevre yolunu hizmete açacağız. Mumlu kavşaktaki trafik sorununu çözmek ve kazalara son vermek için alt geçit yapacağız.
 
KARAMAN KÜLTÜR ŞEHRİ OLACAK
Belediyemiz bünyesinde gençlerimizin gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla müzik kursları, özel dersler ve çeşitli alanlarda eğitimler düzenleyeceğiz. Şehrimizin kültürünü tanıtabilmek ve turizmi canlandırmak için bu alanda ücretsiz otobüslerle etkinlikler düzenleyeceğiz.
 
MECLİS ÜYELERİMİZ HER ZAMAN AKTİF OLACAK
Belediye Meclis üyelerimizi mahallelerde görevlendirecek ve sorumluluk alanları oluşturacağız. Böylece mahallelerimizin sorunlarını daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacağız.
 
ÇOCUK, GENÇ VE AİLE ÖNCELİĞİMİZDİR
Çocuklarımız ve gençlerimiz için belediyemiz bünyesinde çocuk ve ergen psikiyatrisi desteği sunacağız. Sosyal ve kültürel hayatta gelişimlerine katkı sağlamak için Çocuk Gündüz Bakımevi, Anaokulu ve Kreş açacağız. Hanımeli Konağı’nı kurarak kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünlerini satmasına ve sergilemesine olanak sağlayacağız. Aynı zamanda burada el işi ve sanatsal kurslar düzenleyeceğiz.
 
GENÇLİK BİLİM MERKEZİ KURACAĞIZ
Gençlerimizi tek çatı altında buluşturan “Gençlik Bilim Merkezi” kuracağız. Gençlerimiz burada sosyalleşme, bilimsel araştırma ve geliştirmeler, ses kayıt stüdyosu, ücretsiz internet, kültürel buluşmalar, konferans ve semineler, robotik kodlama ve yazılım eğitimleri gibi çeşitli imkânlar bulacak.
 
KARAMANOĞLU DERSLİĞİ’Nİ KURACAĞIZ
İmkânı olmayan öğrencilerimiz için dershane niteliğinde bir eğitim kurumu inşa edeceğiz. Burada ortaokul, lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan yavrularımız için deneme sınavları, eğitimler ve kütüphane ortamıyla, ücretsiz internet desteğinin de olduğu bir derslik hizmeti sunacağız.
 
İFTAR ÇADIRLARINI YENİDEN KURACAĞIZ
Birlik ve beraberliğimize en çok katkıyı sunan ve Ramazan ayının manevi atmosferinden faydalanmamıza olanak sağlayan iftar çadırlarımızı yeniden mahallelerimizde kuracağız.
 
ŞEHRİMİZİN TAKIMI KARAMAN FUTBOL KULÜBÜ’NE DESTEK VERECEĞİZ
Şehrimizin önemli spor dinamiklerinden birisi olan Karaman Futbol Futbol Kulübümüze ve Karamanoğulları Taraftar Grubumuza tüm imkânlarımızla destek vereceğiz. Taraftar parkındaki şehrimizin takımı Karaman Futbol Kulübü’nün boş ve atıl duran anıtına kulübümüzün armasını yapacağız.
 
BÜYÜK GELİŞMİŞ TEKNOLOJİK GENÇLİK VE SPOR KOMPLEKSİ AÇACAĞIZ
Gençlerimizin sosyal aktivitelerinin neredeyse hiç olmadığı Karaman’da gençlerimize teknolojik donanıma sahip büyük gençlik kompleksi inşa edeceğiz. Burada Kay-Kay, buz paten pisti, bisiklet akrobasi parkuru gibi aktiviteler için alanlar olacak. Aynı zamanda bütün branşların faydalanabileceği spor kompleksi ve kamp alanı da bu çatı alında hizmet verecek.
 
MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLER MERKEZİ KURACAĞIZ
Çocuklarımız başta olmak üzere kentimize şehir dışından gelen misafirlerimizin milli ve manevi şuuruna katkı sağlamak maksadıyla Milli ve Manevi Değerler Merkezi kuracağız. Geçmişten günümüze vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin emanetleri ve hatıralarının bulunduğu, hayatlarının öğretildiği, manevi değerlerimizin ve kutsal emanetlerimizi gösteren bir alan oluşturacağız.
 
ÇOCUK, GENÇ VE AİLE GELİŞİM VE ERGEN PSİKİYATRİ DANIŞMANLIK MERKEZİ KURACAĞIZ
Çocuk ve gençlerimize ergen psikolojisi, aileler için huzurlu aile yuvası, kişisel gelişim, hamilelik öncesi ve sonrası eğitimleri, annelik ve babalık eğitimleri gibi birçok alanda danışmanlık hizmetleri vereceğiz.
 
HAYVAN PAZARI, MEZBAHA VE KAPALI SEMT PAZARI
Şehrimize temiz bir hayvan pazarı ve modern, sağlıklı mezbaha kazandıracağız. Kapalı ve modern pazar yeri haftanın yedi günü boyunca aktif olarak açık olacak. Güvenliği ve temizliği belediyemiz tarafından sağlanacak.
 
SERBEST BÖLGE TAMAMLANACAK, KALKINMA SAĞLANACAK
Yarım kalan ve yüzde 99 hissesi belediyeye ait olan serbest bölgeyi tamamlayacağız. Şehrimizin hem stratejik konumunu hem de ekonomik anlamda kalkınmasını ve istihdam artışını sağlayacağız.
 
TOKİ VE ÇEVRE MAHALLELER İLE İLGİLENECEĞİZ
TOKİ bölgelerinde ve merkeze uzak çevre mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet adına; çevre düzenlemeleri, güvenlik, banka şubesi ve yaşamsal faktörleri geliştireceğiz.
 
ŞEHRİN GÜVENLİĞİNİ ARTIRACAĞIZ
Şehrimizde belediye bünyesinde hizmet veren parklar, bahçeler ve işletmeler başta olmak üzere güvenliğinin sağlanması gereken her yerin korunmasını sağlayacağız. Parklar ve bahçelerde çocuklarımız, işletme faaliyetlerinin olduğu yerlerde vatandaşlarımız ve kültürel miraslarımızın tamamı güvenlik içinde olacak.
 
KARAMAN DOĞAL HAYVANAT BAHÇESİ İLE TANIŞACAK
İlimize modern ve doğal bir hayvanat bahçesi inşa edeceğiz. Burası hayvanları hapseden bir yer değil doğal yaşamlarıyla birebir örtüşen, sağlıklı, bakımlarının yapıldığı ve güvenli bir alan olacak.
 
DONANIMLI HAYVAN HASTANESİ KURULACAK
Acil servisi olan ve donanımlı ekipmanlarla hizmet veren hayvan hastanesi yapacağız. Burası yedi gün yirmi dört saat hizmet verecek.
 
ENGELLİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ KURUCAĞIZ
Engelli ve özel bireylerimiz için rehabilitasyon merkezi kuracağız. Burada çeşitli özel eğitimler ve kurslar olacak. Bu bireylerimizin sosyal hayata ve istihdama kazandırılması içinde çalışmalar yapılacağız.
 
STANDARTLARA UYGUN DRİFT VE YARIŞ ALANI YAPACAĞIZ
Drift ve yarış merakı olan gençlerimizin daha güvenli ve sağlıklı alanlarda spor yapmaları için standartlara uygun pistler inşa edeceğiz. Burada tam teşekküllü acil müdahale sağlık kabinleri, yangın söndürme sistemleri, seyirci koltukları, sesli ve ışıklı uyarı sistemleri, başlangıç ve bitiş noktaları ve garajlar bulunduracağız.
 
AŞEVİ, KONUKEVİ VE YAŞLI BAKIM HİZMETLERİ VERİLECEK
İhtiyacı olan vatandaşlarımızın barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yaşlılarımızın bakımları konusunda da onlara destek vereceğiz.