Mehmet Ali Han'dan Mesut Soyfidan'a Teşekkür.

Mehmet Ali Han'dan Mesut Soyfidan'a Teşekkür.
Büyük Birlik Partisi Karaman İl Başkanlığı yaptığı için geçtiğimiz gün Karaman Futbol Kulübü yönetiminden ayrılan Mesut Soyfidan'a Kulübün Onursal Başkanı Mehmet Ali Han teşekkür etti.

Karaman Futbol Kulübü Onursal Başkanı Mehmet Ali Han, Siyasette olduğu için Futbol yönetiminden ayrılan BBP'si İl Başkanı Mesut Soyfidan'a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Mehmet Ali Han kişisel facebook sayfasından yaptığı duyuru da; " Karaman Futbol Kulübü yönetimi olarak ilk göreve geldiğimiz andan itibaren kulübümüzü siyasetten bağımsız, Karamanımızın her kesimine hitap eden bir kulüp haline getireceğimize söz vermiştik. Bu doğrulta da çalışarak herkese eşit mesafede yaklaşarak kulübümüzü Karaman’ın takımı haline getirdik. Bu hassasiyetimizin meyvesi olarak şehrimizde her birey görüşü ne olursa olsun Karaman Futbol Kulübü çatısı altında bir bütün olmuştur. Birlik ve beraberlik ruhu ile şehrimizin takımını hak ettiği yere getireceğiz.

Geçtiğimiz günlerde ise yönetim kurulu üyelerimizden Mesut Soyfidan Büyük Birlik Partisi İl Başkanı olarak göreve gelmiştir. Karaman Futbol Kulübü olarak prensip gereği siyaset üstü bir yaklaşımda olduğumuz için değerli yönetim kurulu üyemiz Mesut Soyfidan görevden affını istemiştir. Yönetim kurulumuzca bu talep görüşülerek kabul edilmiştir. Mesut Soyfidan’a bugüne kadar verdiği emekler için teşekkür ederiz. Yeni görevinden başarılar dileriz. Karaman Futbol Kulübü hepimizindir." dedi.
 
İstifa hakkında açıklama yapan Mesut Soyfidan ise şunları söyledi; " 
Sevgili dostlarım geçen yıl maddi, manevi zor duruma düşmüş Şehrimizin Takımı olan KARAMAN FUTBOL KULÜBÜ'NE Mehmet Ali Han ve Süleyman Han ile birlikte arkadaşlarımızın da daveti üzerine Yönetim kurulu üyesi olarak seçildim.
Seçildiğimiz o tarihten buyana sahada futbolcularımız, saha dışında bizler canla başla çalışarak, Şehrimizin takımını yoktan var ettik. Birlikte güldük birlikte ağladık.
Takımımız zor durumlarda mücadele ederken de bazı simsarlarda meydanlarda türemeye başlamıştı. O günleri hep birlikte atlattık, Takımımız zirveye yerleşti ve çok başarılı bir grafik çizdi. Bununla birlikte İlimizin ismi her yerde anılmaya ve konuşulmaya başladı. Bizleri çok mutlu ettiler, birlikte gururlandık, birlikte gurur duyduk.
Özetleyecek olursak, Şahsım adına bir Siyasi Partinin İl Başkanı olduğum için Sporun ve Karaman Futbol Kulübü'nün Siyaset üstü bir kurum olduğunu düşündüğümden dolayı değerli Başkanlarım ve yönetim kurulu arkadaşlarımdan Kulüpteki görevimden affımı istedim.
Buradan Onursal Başkanımız Mehmet Ali Han'a, Başkanımız Süleyman Han'a, Yönetici arkadaşlarım Ahmet Kapar, Mahmut Selim Dülger, Mehmet Özoğul, Mustafa Sılanar ve Ekrem Ercüment Yılmaz'a malzemelerinden, aşçısına, kulüp çalışanlarına, futbolcularımız dan teknik heyetimize ve hocamıza çok teşekkür ederim.
DEĞERLİ BAŞKANLARIM VE ARKADAŞLARIM KİMSENİN BU KULÜBÜ SAĞA SOLA YÖNLENDİRMESİNE İZİN VERMEYİN, ÇOK BİLENLERE SORUN BAKALIM BİR YIL ÖNCESİ NEREDELERMİŞ, diyerek sözlerime son veriyorum.
YÖNETİMDE OLMASAM BİLE HER ZAMAN ŞEHRİMİZİN TAKIMININ YANINDAYIM.
BU TAKIM YANLIZ DEĞİLDİR.
KARAMAN FUTBOL KULÜBÜ ŞAMPİYON OLACAKTIR...
TEŞEKKÜRLER KARAMAN FUTBOL KULÜBÜ,
TEŞEKKÜRLER STADYUMU DOLDURAN BİNLERCE TARAFTARA VE TARAFTAR GRUPLARINA,
TEŞEKKÜRLER GEÇMİŞTE KARAMAN SPOR YÖNETİCİLERİNE VE ÇALIŞANLARINA.
TEŞEKKÜRLER KARAMAN HALKIMA
ŞAMPİYON KARAMAN FK.
SAYGILARIMLA,
MESUT SOYFİDAN