İstifa etsin demedim Başbakan çarpıttı

İstifa etsin demedim Başbakan çarpıttı
Hakkâri Çukurcadaki terör saldırısı ve terör sorununun çözümüne ilişkin soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, hükümetin sorunun çözüm önerilerinin ne olduğunun bilinmediğini söyledi.
Kanal D’deki 32. Gün programına katılan Kılıçdaroğlu, “Buradan açıkça çağrı yapıyorum: Bir kişinin daha şehit olmasını istemiyorum. Getirsin çözümlerini, eksiksiz destek vereceğiz. Bizim kapımız her zaman açık, hiçbir zaman kapatmadık” dedi.
 
Başbakan Erdoğan’ın terör saldırısının ardından düzenlediği basın toplantısında muhalefete yönelik sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Basın toplantısında ilk yaptığı işlerden biri muhalefeti suçlamak oldu. Daha biz ağzımızı açmamışız, insaf... Ben demişim ki ’terör bitecekse görüşme yapabilir hükümet’. Hükümetin eline bu kadar güçlü bir silah vermişim ve ben eleştirmemişim onu. Hâlâ kalkıyor bizi eleştiriyor” diye konuştu. Saldırının ardından düzenlediği basın toplantısında ’hükümet istifa etsin’ şeklinde bir ifadesi olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Ben ’istifa etsin’ demedim. Orada da benim cümlemi Sayın Başbakan çarpıttı. ’Sağlıklı çalışan demokrasilerde, bu kadar can kaybının verildiği bir yerde iktidarlar istifa seçeneğini de düşünürler’ dedim” ifadesini kullandı.