HALİT ÖZEL HAS PARTİʹDEN İSTİFA ETTİ.

HALİT ÖZEL HAS PARTİʹDEN İSTİFA ETTİ.
Has Parti Kurucular Kurulu Üyesi Halit Özel, tekrar yuvaya döndü.
Saadet Partisi Eski İl Başkanı Halit Özel İstifa ederek Has Partiye geçmiş ve oranın kurucular kurulu üyesi olmuştu. Has Partiʹden İstifa ederek tekrar Saadet Partisiʹne katıldı.
 
Milli Gazete Halit Özelʹin istifa haberini ise sürmanşetten haber yaparak bütün Türkiyeʹye duyurdu.
Dün Ankaraʹya giden Halit Özelʹe Saadet rozetini Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ taktı.  Başta Saadet Partisi Karaman il başkanlığı  olmak üzere birçok görevde bulunan Özel, "Evim olan Saadet Partisine iltihak ettim. Yani yuvama geri döndüm" dedi.
11 Temmuzʹdaki olayla kongre sonrası Has Partiʹnin kurucular kurulunda yer alan Halit Özel, ancak geçen süreçte izlenen politika ve söylemlerin Milli Görüş ile hiçbir alakası olmadığına dikkat çekerek, " Karşımıza, bize vaat edilen siyasi oluşumun, tam tersi politikalar izleyen bir parti ortaya çıktı" dedi.
İstifa ettiği partisinin Milli Görüş ile uzaktan yakından hiçbir alakası olmadığını söyleyen Halit Özel, "İyi niyetimiz suistimal edildi. Görülen o ki Has Partinin hiçbir davası, ideolojisi yoktur. Türkiyeʹde çok sayıda bulunan diğer partilerden herhangi biri gibi politikalar yürütmek istiyorlar. Düzenin sıradan bir partisidir. Benim gibi düşünerek, iyi niyet ortaya koyarak yuvalarını, Saadet Partisini, evlerini terk etmiş olan diğer arkadaşlarımı da evlerine dönmeye davet ediyorum. Daha
fazla geç olmadan yuvalarına dönsünler" diye konuştu.