Güngörer, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Güngörer, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı
AK Parti Karaman Merkez İLçe Başkanı Celalettin Güngörer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle yayınladığı kutlama mesajında, kadınların toplumun gelişmesinde ve kalkınmasında önemli roller üstlendiğini söyledi.
AK Parti Karaman Merkez İLçe Başkanı Celalettin Güngörer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Türk Milleti’nin temelini oluşturan ailenin en önemli ferdinin kadınlar olduğunu belirten Güngörer, kadınların hem aile içerisinde hem de çalışma hayatında başarılı işlere imza attığını kaydetti. Güngörer, kutlama mesajında şu ifadelere de yer verdi:
“Toplumda, güçlü birey, güçlü aile ve dolayısıyla güçlü bir toplumun oluşabilmesi için kadınlarımıza verdiğimiz önemin artması gerekiyor.
Günümüz dünyasında, çeşitli vasıflara sahip olmak, üstün vasıflı kadın olmak büyük önem taşımaktadır. Her geçen gün daha karmaşık hale gelen birçok olumsuz duruma karşı aile bireylerini korumak, aile mutluluğunu sağlamak için kadınlarımızın çok daha fazla donanımlı olması gerekiyor. Bu sebeple kadınlarımızın, eğitim kademelerinin her aşamasında bulunmaları ve gerekli eğitimleri almaları gerekiyor.
Toplumun en küçük ve en temel birimi olan ailenin korunması ve toplumu geliştiren lokomotif görevini üstlenmesi ancak önemli niteliklere sahip olan kadınlarımızla mümkün olacaktır. Hükümetimiz bu anlamda özellikle genç kızlarımızın eğitim hayatlarını devam ettirmeleri için birçok önemli uygulamaya imza attı. Bu vesile ile kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günüʹnü kutluyorum.”