Galatasaray Şampiyonluk Kapısını Aralıyor: Konyaspor Maçı Kritik!

Galatasaray Şampiyonluk Kapısını Aralıyor: Konyaspor Maçı Kritik!
Ligin son haftasına 3 puan önde giren Galatasaray, 26 Mayıs'ta deplasmanda Konyaspor'dan 1 puan alırsa, diğer sonuçlara bakmadan şampiyonluğunu ilan edecek.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Trendyol Süper Lig'de şampiyon olacaklarına inandığını ifade etti.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, İstanbul Topkapı Üniversitesi öğrencileri tarafından kendisine takdim edilen "Yılın spor yöneticisi" ödülünün töreninin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Özbek, ligin son haftasında deplasmanda TÜMOSAN Konyaspor ile oynayacaklarını belirterek,

"Ligin son haftası oynanacak. Hem şampiyonluk hem de ligde kalma yarışı için çok önemli bir hafta. Galatasaray olarak Konyaspor maçını çok önemsiyoruz. 24'üncü şampiyonluğu çok istiyoruz. Camiadaki herkes bu maça odaklı. 25 Mayıs'ta başkanlık seçimi var. Bu şampiyonluk Galatasaray için önemli. Tüm çalışmalarımızı konsantrasyonu sağlamak ve Konya'dan başarıyla dönmek için harcamak istedik. Bundan dolayı seçim için yapacağımız etkinliklerin konsantrasyonumuzun önüne geçmemesi için çalışıyoruz. Tüm ekibim zamanını Florya'da geçiriyor. Tüm Galatasaray camiasını sevince boğmak için büyük bir çalışma içindeyiz" şeklinde konuştu.

"GALATASARAY'I SEVENLERİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ"
Topluluk içinde birlik ve beraberliği sağladıklarını ifade eden Özbek,, "İyi bir takımız. Güzel bir birliktelik sağladık. Kenetlenmiş durumdayız. İyi bir hocamız ve teknik ekibimiz var. Yakaladığımız başarılar, Galatasaray içindeki birlik ve beraberliğin eseri. Galatasaray'da önemli olan bu barış ikliminin devam etmesi ve tek yumruk hale gelmemiz. Şu anda bu durumdayız. Galatasaray'ı sevenleri inşallah hafta sonu mahcup etmeyeceğiz. 24. şampiyonluğumuzu kazanmak için bütün çalışmalarımız tamam" dedi.

Ligin son haftasına 3 puanlık avantajla giren Galatasaray, 26 Mayıs Pazar günü deplasmanda oynayacağı Konyaspor karşılaşmasından 1 puanla dönerse, diğer maçların sonucuna bakmaksızın şampiyonluğunu ilan edecek.