Dr. Âdem Kucur göreve başladı.

Dr. Âdem Kucur göreve başladı.
1974 doğumlu olan 1999 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.
Yeni Karaman İl Sağlık Müdürümüz Dr. Âdem Kucur’un göreve başlama mesajı;  
“İnsanlık tarihi açısından büyük önem taşıyan, önemli bir yerleşim bölgesi, ticaret ve kültür merkezi olan Türk Dilinin başkenti bu güzel şehirde göreve başlamanın heyecanı ve gururunu yaşıyorum.

Yeni görev, yeni heyecan ve yeni hizmet demektir. Bu zor ve bir o kadar onurlu görevi yaparken en büyük güvencem sizlerin manevi desteği olacaktır. Karşılıklı dayanışma, işbirliği ve özveriyle insanlarımız için güzel şeyler ortaya koyacağımıza, yoğun bir emekle ve ekip ruhu içersinde hizmet edeceğimize inancım tamdır. Acılar paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşıldıkça çoğalır. Büyük işler, önemli faaliyetler ortak çalışma ile gerçekleştirilir.

Dünyamızın en muhteşem, en karmaşık ve en önemli varlığı olan insanın “Mutluluk, sağlık ve refah içinde daha uzun ve kaliteli yaşaması” dünyadaki bütün devletlerin, kuruluşların, uluslararası örgütlerin temel hedefidir. 

Bu nedenle insanımıza hizmet etmek öncelikli görevimizdir. Başarı da başarısızlık ta ortak paydamızdır. Başarmak çok daha güzeldir. Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz…
Mevlana’nın “Dün dünde kaldı cancağızım, bu gün yeni şeyler söylemek lazım” sözlerini hatırlatarak geleceği planlayalım ve başarı için projeler üretip uygulayalım…

Ayırımcı, kavgacı değil, hoşgörülü ve uzlaşıcı olalım…

Bu inanç ve düşünce içerisinde sağlık çalışanları başta olmak üzere bütün vatandaşlarımıza hayatlarında başarı, yaşantılarında sağlık ve esenlikler dileklerim.”  Dedi.