Dövüş Sanatının Yetenekli Sporcularından Türkiye İkinciliği

Dövüş Sanatının Yetenekli Sporcularından Türkiye İkinciliği
Dövüş Sanatının Yetenekli Sporcuları,İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti.

Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından Sakarya’da düzenlenen Wushu müsabakalarında, ilimizi temsil eden ve kendi yaş guruplarında Türkiye ikincisi olan Sabiha Gökçen Ortaokulu öğrencileri Ravza Batman ve Zümrem Şaşmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti. 
Ziyarette Sabiha Gökçen Okul Müdürü Muzaffer Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na yarışmaya ilişkin bilgiler verdi. Muzaffer Aydın, “Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen organizasyona, 20 ilden 290 sporcu katıldı. Büyükler (18-35 yaş), kıdemliler (36-60 yaş), gençler (15-17 yaş), yıldızlar (12-14 yaş) ve minikler (12 yaş altı) kategorilerinde yapılan müsabakalarda sporcular, derece elde etmek için iki gün boyunca kıyasıya mücadele etti. Öğrencilerimiz Ravza Batman ve Zümrem Şaşmaz kendi yaş gruplarında Türkiye ikincisi oldular” dedi.
Başarılı sporcuları tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, kendisinin de gençlik yıllarında sporla ilgilendiğini belirterek sporun insan hayatını disipline ettiğini söyledi.  Kuntoğlu, “Eğitim liderleri olarak bizim görevimiz öğrencilerimizi akademik olarak hayata hazırlarken sportif ve sosyal alanlarda da başarıyı yakalayan bireyler yetiştirmektir. Sosyal ve sportif alanda kazanılan her başarı öğrencilerimize yeni kapılar aralayacaktır. Ravza Batman ve Zümrem Şaşmaz’ı başarılarından dolayı tebrik ediyor bu başarıda emeği geçen okul idarecilerine, öğretmenlerine, antrenörlerine ve ailelerine teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.  
Ziyarette, Ravza Batman ve Zümrem Şaşmaz, İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na Wushu müsabakalarında yapılan hareketleri uygulamalı olarak gösterdiler.  
Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun başarılı sporcuları ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.