Cim Bom revire döndü

Cim Bom revire döndü
Galatasaray, hafta sonunda Gençlerbirliği OFTAŞ Spor ile oynayacağı ligin son maçının hazırlıklarına ara vermeden başladı.
Cim Bom revire döndü 
Teknik direktör Cevat Güler yönetiminde, Florya Metin Oktay Tesisleriʹnde basına ve taraftara kapalı olarak yapılan antrenmanda, dünkü karşılaşmada 90 dakika oynayan futbolcuların, sahada yaptıkları yenileme çalışmalarının ardından, maçta gelişen çeşitli sakatlıkları nedeniyle tedavi oldukları bildirildi.

Antrenmanın ana bölümünde, diğer oyuncularla gruplar halinde önce teknik çalışmalar yapıldığı, daha sonra dar alanda kalecilerin de katıldığı teknik bir çalışma gerçekleştirildiği belirtildi.

Dün oynanan karşılaşmada forma giyen Hakan Şükür, Hakan Balta, Sabri Sarıoğlu ve Mehmet Topalʹın tedavilerinden sonra bu antrenmanın tümüne takımla katıldıkları, tedavileri tamamlanan Lincoln ve Barussoʹnun da antrenmanın tümünde takımla birlikte yer aldığı ifade edildi.

Sağlık ekibi tarafından dinlendirilmeye devam edilen Hasanʹın da Florya Metin Oktay Tesisleriʹne gelerek antrenmanı izlediği kaydedildi.

SAKATLIKLAR

Sivasspor maçında sağ ayak başparmağına ve sağ ayak bileğine darbeler alan Servet Çetinʹin, oluşan ödem ve ağrısının tedavisine devam edildiği, bu oyuncunun ayrıntılı tetkiklerinin yapılacağı belirtildi.

Nondaʹnın önceki hafta oynanan Fenerbahçe maçında aldığı darbe sonucu dikiş atılan sağ ayağına, Sivasspor maçında da darbe alması nedeniyle ayağında ödem oluştuğu ve ağrısının tedavisinin sürdürüldüğü açıklandı. İki oyuncunun da antrenmana katılamadıkları kaydedildi.

Sivasspor maçında bir pozisyonda düşerek bel-kalça bölgesinden bir sakatlık yaşayan, ancak maçı tamamlayan Hakan Baltaʹnın da dün gece başlanan tedavisine, devam edildiği bildirildi.

Mehmet Topalʹın sol ayak bileği tendonlarında oluşan ağrısının tedavisi ve Sabri Sarıoğluʹnun dün akşamki maçta sağ ayak bileğiyle, sol dizine aldığı darbelere bağlı sakatlıklarının tedavisinin de yapıldığı vurgulandı.

Sol ayak bileğindeki Fenerbahçe maçından kalma sakatlığına karşın antrenman ve maç programını aksatmayan Hakan Şükürʹün de tesislerde tedavi olduğu belirtildi.

Öte yandan sakatlıkları süren Serkan, Linderoth, Semih ve Uğurʹun ameliyat sonrası rehabilitasyon çalışmalarının da Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde sürdürüldüğü ifade edildi.

YARIN İZİN

Galatasaray, çalışmalarını bir günlük iznin ardından 7 Mayıs Çarşamba sabahı saat 11.00ʹde yapacağı basın ve taraftara açık antrenmanla sürdürecek. Sakatlıklarının tedavisi süren tüm oyuncuların izin gününde de Metin Oktay Tesisleri Sağlık Merkeziʹne gelerek tedavilerini ve özel çalışmalarını sürdürecekleri açıklandı.