CHP İL BAŞKANINDAN SERT AÇIKLAMA

CHP İL BAŞKANINDAN SERT AÇIKLAMA
CHP Karaman il başkanı Ahmet Ertuğrul, Ak Parti hükümetinin ülkeyi kan gölüne çevirdiğini iddia etti.
CHP Karaman İl Başkanı Ahmet Ertuğrul, Başbakan Erdoğanʹın İstifayı düşünmesi gerektiğini söyledi.
Ahmet Ertuğrul yaptığı basın açıklamasında, Türkiyeʹyi sıfır Terörle aldığını ama 9 yılda ülkeyi kan gölüne çevirdiğini iddia etti.
 
CHP İl Başkanı Ahmet Ertuğrul yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; "Türkiye yakın tarihinin en acılı günlerini yaşıyor.İki günde 24’ü Mehmetçik,5’i polis toplam 29 şehit verdik.Biri çocuk üçü sivil olmak üzere üç vatandaşımızın evine ateş düştü Bizim de yüreğimiz yandı.CHP İl Başkanı olarak açıkça söylüyorum Türkiye’yi bu hale getiren AKP Hükümeti ve o Hükümetin Başbakanı Sayın Erdoğan’dır.Ama Başbakan hala sorumluluğunun farkında değildir.Dün basın toplantısı yapan ve 2002’de sıfır terörle aldığı Türkiye’yi 9 yılda kan gölüne çeviren Başbakan Erdoğan ne yazık ki,sorumluluğu başka yerlerde arıyor ve sanki kendisi çözüm üreten makamda değil de,başka bir makamda oturuyor gibi terörden şikayet ediyor..Biz bugün bütün illerimizde CHP’nin İl Başkanları olarak bu hükümete de,Hükümetin başında bulunan Başbakan Sayın Erdoğan’a da sorumluluğunu hatırlatıyoruz.
 
Sayın Basın Mensupları,
 
Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz her zaman, her dönem teröre karşı çıktık. Terörün bir insanlık suçu olduğunu ve terörle bir sonuç alınamayacağını defalarca ama defalarca söyledik. Her platformda çözüm önerilerimizi ortaya koyduk. Siyaset makamının çözüm üretmesi gerektiğini belirttik.
 
Genel Başkanımızın, Parti yöneticilerimizin, bizlerin her platformda dile getirdiği bu sözleri, çözüm önerilerimizi herkes duydu ama Sayın Recep Tayyip Erdoğan duymadı. Zaten o kulaklarını kapatınca AKP’de kulağı duyan kimse kalmıyor. Diyelim ki, bizim çözüm önerilerimizi beğenmiyorlar. O zaman kendileri çözüm önerileri getirsinler. Açık çek veriyoruz. Ulusal bütünlük içinde getirecekleri her çözüme CHP olarak destek vereceğiz.
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu destek sözünü Ankara’da oturan şehit binbaşının babasına da, Balıkesir’de elini öptüğü şehit annesine de verdi.”Hükümet terörü bitirme konusunda bir öneri getirirse söz veriyorum ben o öneriyi destekleyeceğim ”dedi.
Biz CHP olarak sözümüzün arkasındayız, ama hiçbir öneri gelmedi. Artık anlaşılmıştır ki bu hükümet acizdir, terör sorunu çözemez.
 
Hükümet çözüm adresi olmaktan çıkmış, sorun üreten bir merkez haline gelmiştir. O nedenle TBMM duruma el koymalıdır ve Anayasa değişikliği için kurduğu komisyon gibi komisyon kurarak, çözüm üretmelidir. Parlamento’nun daha aktif olarak devreye girmesi gerekiyor. Hükümetin sorgulandığı yer parlamento’dur.
İktidarın ve Başbakan’ın Parlamento da hesap vermesi lazım.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Değerli Basın Mensupları,
 
Dünyanın sağlıklı çalışan demokrasilerinde, hukukun üstünlüğü ile insana saygının olduğu demokrasilerde iki günde yaklaşık 30 şehit veren ve 35 eve ateş düşüren, terörün bu kadar azgınlaştığı, ülkenin kan gölüne döndüğü bir ortamda sağduyulu bir hükümet istifa seçeneğini de düşünür.
 
Biz CHP İl Başkanları olarak diyoruz ki, bu hükümetin gittiği yol yol değildir. Başbakan Erdoğan’da bunun yol olmadığını görmeli. Bu kadar acı, bu kadar gözyaşı çok ağır bir yüktür, taşınamaz. Bugüne kadar terörde yaşamını yitiren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerken, CHP İl Başkanı olarak bütün yurttaşlarımıza seslenmek istiyorum. Herkes çok iyi bilmeli ki şehitlerimiz bizim onurumuzdur. Ve yine herkes çok iyi bilmeli ki, hepimize düşen görev soğukkanlı olmaktır.
Biz CHP olarak her zaman ayrıştıran değil, birleştiren konumda olduk, öyle olmaya da devam edeceğiz.
 
Doğuda, batıda, kuzeyde, güneyde yaşayan bütün yurttaşlarımız kenetlenmeli ve umudunu da kaybetmemeli. Türkiye kuruluşundan bugüne kadar ne zaman zora düşse, sıkıntıya girse, üzerinde kara bulutlar dolaşsa o zaman CHP ben buradayım dedi, çözüm yolunu gösterdi ve sorunları aştı. Bugün de CHP var hem çözüme varız, hem çözümü kim getirirse onu desteklemeye de hazırız.
 
Çünkü biz, anaların gözyaşının dinmesini, evlere ateş düşmemesini, yüreklerin dağlanmamasını istiyoruz çünkü biz biliyor ve inanıyoruz ki AKP’nin de, Erdoğan’ın da çözemediği terör sorununu çözecek parti CHP’dir. Ve yine biliyor ve inanıyoruz ki, Türkiye bu terör belasından kurtulacaktır. Hepinize saygılarımızı, sevgilerimizi sunuyorum.