ÇAĞLAYAN; Yeni Türkiyeʹyi halk kuracak!

ÇAĞLAYAN; Yeni Türkiyeʹyi halk kuracak!
HAS Parti Karaman Milletvekili Adayı Av. Abidin ÇAĞLAYAN seçim gezilerine Ayrancı ve Kazımkarabekir İlçelerimizde devam etti.
Çağlayan yaptığı basın açıklamasında; “HAS Partiʹnin kısa süre önce kurulmasına rağmen Türkiyeʹde iddialı bir şekilde seçime giren bir parti olduğunu, eski siyasetin sona erdiğini ve yeni siyasetin yükseldiğine işaret etti. Yeni Türkiyeʹnin yeni bir siyaset sayfası açtığını” söyleyen Çağlayan, “bu yeni siyaset sayfasını ise Has Partiʹnin açtığını ve yeni Türkiyeʹyi HAS Partiʹnin kuracağını” dile getirdi.
 
Milleti bölerek kolay yoldan oy alma döneminin geride kaldığını kaydeden Çağlayan, " Millet artık bunların oynadığı bu oyunu gördü ve millet eski sayfayı kapatıyor. Çünkü eski sayfada bu ülkeyi küresel egemenlerin ağlarına düşüren bir ekonomi programı uygulanıyor. Bu ekonomi programında çiftçimizin pancarı, buğdayı yok. Bu programı Türkiyeʹye getirenlerden biri Kemal Derviş, diğeri de Stanley Fischer idi. Bugün Stanley Fischer İsrail Merkez Bankası başkanıdır. Derviş de UNDPʹnin başkanıdır. Şu anda AKPʹnin uyguladığı ekonomi programı CHP İstanbul Milletvekili Kemal Dervişʹten kalmıştır. Eski Türkiye IMFʹcidir. Eski Türkiye küreselcidir. Ama yeni Türkiye halkın egemen olduğu ve gelirin hakça paylaşıldığı bir Türkiye olacaktır" dedi.
 
Bizim iktidarımızda millet kendi Anayasaʹsını yapacak!
 
Türkiyeʹyi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracak partinin Has Parti olduğunu belirten Çağlayan, "Bizim üç temel vaadimiz vardır. Türkiyeʹdeki temel sorunlardan biri demokrasimizin eksik, topal ve güçsüz olmasıdır. 12 Eylül darbesiyle gelen bu sistem milleti dolgu malzemesi ve oy malzemesi olarak görmektedir. Bırakın milletvekillerini halk seçsin ve Anayasaʹyı da halk yapsın. Tanzimatʹtan bu yana seçkinler Anayasaʹyı biz yaparız diyor. Ama biz diyoruz ki, 2012ʹde Has Parti iktidarında millet biz kendi Anayasamızı kendimiz yaptık diyebilsin.
 
Biz diyoruz ki, Karaman halkı da, Trabzon halkı da, Diyarbakır halkı da, Kütahya halkı da Anayasa meclisine adam göndersin ve Anayasaʹyı millet kendisi yapsın. İkinci olarak milletin denetlediği bir meclis kurulmalıdır ve bunun adı da denetim meclisidir. Ardından da İl Meclisleri vasıtasıyla yerel yönetimleri güçlendireceğiz" diye konuştu.