Büyük Birlik Partisi Sarıveliler Başkan adayını belirledi

Büyük Birlik Partisi Sarıveliler Başkan adayını belirledi
Emekli Öğretmen Kemal Aras, Büyük Birlik Partisi’nin Sarıveliler Belediye Başkan Adayı oldu.
31 Mart 2024 yerel seçimlerine yavaş yavaş yaklaşırken Büyük Birlik Partisi’nin Sarıveliler İlçe Belediye Başkan Adayı belli oldu. Karaman Merkez’de Mesut Soyfidan Belediye Başkanlığı için mücadele ederken emekli öğretmen Kemal Aras da Sarıveliler İlçe Belediye Başkanlığı için yarış verecek.
 
Kemal Aras Kimdir?
 
Aras 1980 yılında Ermenek ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Adiller Şehit Öğretmen Ali Yıldız ilkokulunda ortakul ve lisenin bir kısmını Yunus Emre Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde ve Ermenek Lisesi’nde tamamladı. İlk mesleği ilkokul yıllarında o zaman dört ay olan yaz tatillerinde üç yıl koyun çobanlığı oldu.
 
Üniversite eğitimini Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde 2002 yılında tamamladı. Aynı yıl 17 Eylül tarihinde İstanbul ili Bağcılar Ragıp Akın İlköğretim okulunda göreve başladı. 2003 yılının Kasım ayında 295. Dönem Kısa dönem askerlik gorevi için Erzurum'a gitti aynı yıl içinde Kağızman, Sarıkamış, Pasinler ve Şereflikoçhisar Tuz Gölü’nde 2004 yılı Mayıs ayında tamamladı. Kendisi aynı zamanda 1999 yılında meydana gelen depremden bu yana arama kurtarma uzmanı. Bunun yanında İzcilik Federasyonu’nda lider, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda gençlik lideri, lider eğitimcisi, kamp uzmanı, ulusal izci ve gençlik kampları yöneticisi, yenilebilir yabani bitkiler uzmanı, İstanbul Valiliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mavi Kuşak Bilim Okulu (sadece dahiler) koordinatörü gibi bir çok alanda aktif faaliyet gösterdi. Bir milyondan fazla ağaç üretip, bin beş yüz dönümden fazla bahçe kuran bir doğasever.
 
İHH Alanya İlçe Başkanlığı ile Alanya Kudüs Kardeşlik Bilinci Derneği Kurucu ve Başkan Yardımcılığı gibi sivil toplum kuruluşlarında hizmet etti.
 
Aynı yıl evlendi. Yine aynı yıl öğretmenlik ile birlikte tekstil imalatına başladı. Sektöründe Türkiye'de faaliyet gösteren dört firmadan birini kurup on beş yıl boyunca aynı anda kırtasiyecilik yaptı. Aynı okulda on beş yıl öğretmenlik yaptıktan sonra 2017 yılında çocukları zehirleyen uyuşturucu mafyasına karşı verdiği mücadelede deşifre oldu ve valilik kararı ile can güvenliği nedeniyle Antalya Alanya Şehit Coşkun Nazilli İlkokulu’na tayin oldu. Dört yıl daha öğretmenlik yapıp malulen emekli oldu. Şu anda Alanya Cumapazarı’nda kuyumcu olarak faaliyet gösteren işyerini açtı.