Bahçeliʹden Erdoğanʹa Öcalan cevabı!

Bahçeliʹden Erdoğanʹa Öcalan cevabı!
"İmralı canisiyle anlaşacağın yerde niye asmıyorsun?"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğanʹa seslsnerek, "9 yıldan beri oradasın. İmralı canisiyle anlaşacağın yerde İmralıʹya gidip niye asamıyorsun?" dedi.
 
Mersinʹde halka hitap eden Bahçeli, "AKPʹnin gitme vakti gelmiştir ve gitmelidir. AKPʹnin üçüncü dönemi ülkemiz için bir karanlık dönem olur, bir felakete sürükleniş olur. Yeni Türkiye, yeni anayasa safsatası ile bölünen bir Türkiye ile karşı karşıya kalabiliriz. Onun için AKPʹnin birçok konuda milletimizi aydınlatması lazım." dedi.
 
 
"ŞEREF MESELESİNDE SINIFTA KALDI"
Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Her konuda iftira yapıyor, yalan söylüyor. Kalkmış şimdi AKPʹnin yeni anayasası ile İmralı canisine ev hapsi ve ileride de genel affı gizli gündem olarak tutanlar bunun açığa çıkması ile hemen panik yaşıyor; ama birilerinin söylediğine değil, MHPʹnin sorusuna cevap vermekten kaçınarak işi yine şeref ve şerefsizlikle ilişkilendiriyor. Geçen defalarda da ʹSiz bunlarla görüşüyorsunuz, bunlarla müzakere içinde değil mütareke içindesiniz ve bunların ne dediğini yapacak duruma geldinizʹ dediğimizde ʹKim görüşüyor diyorsa onlar şerefsizdirʹ demişti. Sonradan görüştüğünü kendi açıkladı, şerefe meselesinde sınıfta kaldı. Şimdi de bu ev hapsi meselesini soruyoruz kendisine, ʹBöyle bir şey yok, ispatlamazsınız şerefsizsinizʹ diyor; ama aynı gün bir başka gazetede bir bağımsız aday ev hapsinden caninin kurtulacağını ifade ediyor, onlara bir şey söylemiyor."
 
 
"BAŞBAKAN UTANMAN LAZIM"
Bahçeli, şunları söyledi: "Kalkıyor MHPʹyi dün akşam bir televizyonda yine yalan konuşarak milletimizin aklını çelmeye çalışıyor. ʹİktidardaydınız, niye asamadınız?ʹ diyor. Şimdi Sayın Başbakan biraz utanman lazım.
 
MHP olarak 7 Haziran 2002ʹde dönemin cumhurbaşkanlığında bir liderler zirvesi yapıldığı zaman onların hepsi hem cumhurbaşkanlığı tutanağında var hem de AKPʹnin kendi internet sitesinde o dönemdeki konuşmalardan herhalde bir kırıntı olacaktır. Bunları okumadan, hatırlamadan yine bildiğin yalanlarla MHPʹyi karalamaya çalışıyorsun. Şimdi soruyorum tekrar, 7 Haziranʹda dönemin cumhurbaşkanının huzurunda liderlerle yapılan toplantıda idam cezasına nasıl yaklaştığını ve idam cezasının kaldırılmasından yana hangi görüşü savunduğunu söyleyebilir misin?"
 
 
"NİYE ASMIYORSUN?"
Bahçeli, "Şimdi kalkmış ʹO dönemde ben olsaydım aradım. Asamamış olsaydım koalisyondan ayrılırdımʹ diyor. Peki, bunları söylerken 9 yıldan beri oradasın. İmralı canisiyle anlaşacağın yerde İmralıʹya gidip niye asamıyorsun?" diyerek, şöyle konuştu:
 
"Artık ülkenin bu polemiklerle, bu tartışmalarla hiçbir siyasi partinin ayıbını örtmeye gerek yok. Her şey açık. Sayın Başbakan ülkeyi yönetemiyorsun. Ülkeyi, kaosa, kargaşaya, kutuplaşmaya, kamplaşmaya ve krize, kavgaya sürükledin. Şimdi ise Türkiyeʹyi toparlayamıyorsun. Herkes atı alan Üsküdarʹa gitmiş gibi siyasallaşma süreci hızlanmış ve kime ne söz vermişsen, kimin ne senaryosundan baş aktörlüğe soyunmuşsan şimdi onu yapmaya mahkum ve mecbur kalmışsın. Bunu kendini suçlayacağın yerde MHPʹyi suçlamanın bir anlamı yoktur. MHPʹye ne kadar iftira yapsan, suçlasan bu aziz MHPʹyi çok iyi tanımaktadır."