Atiker Konyaspor, Galatasaray Maçı Hazırlıklarını Sürdürüyor

Atiker Konyaspor, Galatasaray Maçı Hazırlıklarını Sürdürüyor
Atiker Konyaspor, Süper Lig’in 8’nci haftasında lider Galatasaray ile oynayacağı maçın hazırlıklarına Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay’ın idaresinde yaptığı taktiksel antrenmanla devam etti.

Kayacık Tesislerinde yapılan ve 15 dakikası basına açık olan antrenmanda konuşan A.Konyaspor’un orta saha oyuncusu Mehdi Bourabia, ilerleyen maçlarda iyi sonuçlar alacaklarını belirterek, “Kupayı almış olmamız, bizim takımdaki duruşumuzu ve ciddiyetimizi hiçbir zaman etkilemedi. Bakacak olursanız bu kupayı almamız, zorlu rakipten kupayı almamız bu işe ne kadar sarıldığımızı ne kadar ciddi olduğumuzu gösteriyor. Şunu da unutmamak gerekiyor ki; sezon başından beri epeyi zorlu müsabakalara çıktık ve tabi ki de son haftalarda yavaştan kendimize olan adaptasyonumuz ve arkadaşlarımızı tanımamızda saha içinde antrenmanımızla birlikte gerçekleşmiş oluyor. Bununla birlikte inanıyorum ki önümüzde ki maçlarda daha iyi sonuçlar alacağız” ifadelerini kullandı.

"Galatasaray’ı durduracak takım olacağız"

A.Konyaspor’un tecrübeli futbolcusu Selim Ay, Galatasaray’ı durduracak takım olacaklarını belirterek, “Zor bir maç, namağlup bir takım. Biz de bu sene aslında geçen sene iyi bitirmiş bir takımız, sezona iyi başlamış bir takımız ama yeni oluşumda olan bir takımız. 2-3 hafta önce çok fazla sahaya yansıtamasak da, dışarıya umut vermesek de ama güzel bir çizgimiz var. Yani bozmamaya çalıştığımız bir çizgimiz var. Yeni oluşumla birlikte daha iyiye nasıl çıkarabiliriz onu düşünüyoruz. UEFA maçından önce galibiyet Akhisar maçında ondan sonra UEFA galibiyeti ve Yeni Malatya maçında aldığımız beraberlik aslında bizi ileriye taşıdı diyebilirim. Milli takım aslıda daha iyi oldu bizim için. İnşallah bu içeride Galatasaray maçı tabi seyircisiz şuanda bu bizim için dezavantaj ama bunu avantaja nasıl çeviririz? Dediğim gibi güzel başlayan bir oluşum var, puanlarla devam etmek istiyoruz. Hemen ardından içeride seyircimizle buluşacağız tekrar Salzburg maçı var. Tabi maç maç düşünmek gerekiyor. Zor bir maç ve bu zamana kadar benimde bu Konya’da 9’uncu sezonum. Belki hiç Galatasaray’dan galibiyet olmadı. İnşallah hem Galatasaray’ı bu sene durduracak takım olacağız hem de güzel bir galibiyet alacağımıza inanıyorum” dedi.

"Galatasaray maçından güzel bir sonuç elde etmek istiyoruz"

Konyaspor’un tecrübeli sol bek oyuncusu Ferhat Öztorun da sakatlığıyla ilgili sorulan sorulara, “Şuanda tamamen iyiyim. Ufak bir sıkıntım vardı 10-12 gün süren. Şuanda çok şükür geçti. Her şey başladığım gibi sezona, her şey yolunda. Bu haftada çok önemli bir maçımız var. Galatasaray ile oynuyoruz bu sene çok formdalar bunun bilincindeyiz. Bizim içinde çok önemli bir maç kendi sahamızda oynuyoruz. Bunu avantaja çevirmeliyiz bir şekilde ve buradan güzel bir sonuç elde etmek istiyoruz” dedi.

Ömer Ali Şahiner’in sol bekte oynamasına değinen Öztorun, “Ömer Ali’nin sol bek performansını gerçekten gayet çok başarılı oynadı. Zaten Ömer Ali çok özellikli bir oyuncu. Her bölgede oynayabiliyor hakikaten, bunu herkes başaramaz. Sağ önde de oynuyor, sol önde de oynuyor, sağ geride de oynuyor, forvet arkası da oynuyor, sol geride de oynuyor önemli bir özellik tebrik ederim gerçekten” ifadelerini kulandı.

Basın mensuplarının 3 kulvarda mücadele etmelerinin kendilerin yıpratıp yıpratmadığı sorusuna ise Öztorun, "Bizler profesyonel oyuncuyuz. Bunun için eğitiliyoruz. Sezon başında bunun için çalışmalarımızı yaptık. Kolay bir durum değil bu kadar çünkü arka arkaya kamplar oluyor, arka arkaya maçlar oluyor. Kendimize çok dikkat etmeliyiz. Zor bir durum fakat bunun üstesinden gelecek oyunculara sahibiz” dedi.

Süper Lig’in 8. Haftasındaki A.Konyaspor, Galatasaray maçı 14 Ekim Cumartesi günü saat 19.30’da Konya Büyükşehir Belediye Stadında oynanacak.