Ali Şenʹden Milli Takım için müthiş iddia!

Ali Şenʹden Milli Takım için müthiş iddia!
Ali Şen, Fatih Terimden boşalan Milli Takımlar Teknik Direktörlüğüne Mustafa Denizlinin geleceğini iddia etti.
TV8’de Bizim Stadyum programına, Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’la birlikte katılan Ali Şen, Fenerbahçe’de merak edilen eski konulara da açıklık getirirken, gündeme damgasını vuracak çarpıcı açıklamalarda yaptı ve Guiza’nın da devre arasında acele müşteri bulunarak satılmasını önerdi. Şen’in açıklamaları şöyle:
 
AYKUT KOCAMANʹI GÖNDERDİĞİM İÇİN PİŞMAN DEĞİLİM
 
“Fenerbahçe’de Aykut ne iş yaptığını bilmiyor. Bana hep Aykut’u sen gönderdin diye soruyorlar. Doğrudur, ben gönderdim. Hiç pişmanlık duymadığım bir karardır. Oğuzʹa yarı pişmanım. Daha doğrusu üzüntülüyüm. Bülent Uygunʹa üzüntülüyüm. Ama Aykutʹa niye öyle. Şimdi 96’daki Trabzon’da maç bitti. Dedi ki “Ben sevinemiyorum. Çünkü Trabzonlu futbolcular için üzülüyorum.” Aykut için dediler ki, ne centilmen adammış. Peki golü atmasaydın. Fenerbahçe şampiyon olmasaydı, milyonlarca Fenerbahçe taraftarı kahrolmayacak mıydı? Bu tip davranışlar dünyanın hiç bir yerinde yoktur. Sonra İstanbulsporʹa verdim onu. Burda bu davranışları yapabilirsin, çünkü İstanbulsporʹun taraftarı yok. Bu beyanatı sebeplerden biri oldu gitmesi için.”
 
SPORTİF DİREKTÖR NE YAPAR?
 
“Yıllardır Fenerbahçeʹye sportif direktörlüğü tavsiye ettik. Aziz Yıldırım bunu yaptı. Ancak şimdiki futbolcuların bir kısmı, maçta değil yemekte, eğlencede. Bunu kim bilecek. O Daumʹun görevi değil. O sportif direktörün görevi. Futbolcu maç anında dışarı gidiyorsa, statta değilse o sportif direktöre değer vermemesi anlamına gelir.
 
Bu sportif direktörle çalışma uygulamasını ilk yapan kişi, Türkiyeʹde benim. Necdet Nişʹi getirmiştim. Benim zamanımda futbolcular maç günü gece kulübüne gidemezlerdi. Benim zamanımda Santos ve Kazım gitseydi kovardım.”
 
ROBERTO CARLOS HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRÜ
 
“Roberto Carlos çok zeki, akıllı, kariyeri olan bir futbolcu. Biz; koşan, frikik atan, goller atan, sol bek bir Carlos almıştık ama, bunların hiç biri olmadı. Geçen yıl şampiyonluk giderken dört hafta Brezilyaʹya gitti sakatım diye. Geçen sene şampiyonluğun kaçmasının ana sebebi Roberto Carlosʹtur. Çünkü biz bir çok golü onun mevkisinden yedik. Aziz Yıldırım ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Benim iki yıldır tenkit ettiğim Roberto Carlosʹtan onlarda yaka silktiler ki, mukavelesi devam etmesine rağmen gitmesine müsade ettiler. Roberto Carlos Fenerbahçeʹde futbolcu olarak hizmet vermedi, aldığı paraları da hak etmedi. İlerde Fenerbahçeʹye menajer olarak olabilir, ama futbolculuğundan katkı göremedik.”
 
ALİ ŞEN; "MİLLİ TAKIMA GALİBA MUSTAFA DENİZLİ GELECEK"
 
“Mahmut Özgenerʹe milli takımın başına yabancı antröner getirilmesine karşı olduğumu söyledim. Kim gelmeli sorusuna Yılmaz Vural derim. Yılmaz Vural, Abdullah Avcı, Ertuğrul Sağlam. Kimi getirmelisin? Ben tahminde bulunuyorum. Haziranʹa kadar milli takım maç yapmayacak. Galiba Mustafa Denizli gelecek. Neden Mustafa Denizili dedim, ben Mustafa Denizliʹyi çok iyi tanıyorum, bir demecinde Türk Milli takımı Haziranʹa kadar maç yapmasa ne olur, kıyamet mi kopar" dedi. Bu nedenle onun geleceğini düşünüyorum. Bu beklesinler geliyorum demek. Federasyon bunu yapacak sanırım.”
 
FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUĞA YAKIN
 
“Bu sene Trabzon şampiyon olamaz. Beşiktaşʹta yükselir. Şampiyonluk yarışında Fenerbahçe ile Galatasaray arasında geçer. Fenerbahçe için Trabzonspor galibiyetinden alınan üç puan çok öenmli. Fenerbahçe şampiyon olamazsa Aziz Yıldırımʹın başı çok ağrır... Fikstür avantajı ile birlikte hep İstanbulʹda oynayacak olan, Fenerbahçe Şampiyonluğu bırakmaz.”
 
GUIZA ARA TRANSFERDE ACİLEN SATILMALI
 
“Guiza ürkek. Guiza yalnız. Gollerden sonra ağlayacak sanki. Sahada mendil de yok. Çok üzülüyorum o haline. “Kapalı defanslara karşı oynayamıyorum” diyor ama kaleci ile karşı karşıya, altı pastan atamıyor. Guizaʹyı ne yapmalı? Guizaʹyı ara transferde acele çok iyi müşteri bulup elden çıkarmalı. Şunu belirtiyim yönetim ve Aziz Yıldırımʹı getirdikleri için tenkit etmiyorum. Olmadı atamıyor gidemiyor, Fenerbahçeʹye bir katkısı yok, Guiza’yı acele olarak satmalarında fayda var..
 
FATİH VE GÖKDENİZʹE KURTARICI OLARAK BAKMAK YANLIŞ
 
Öte yandan Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz da Gökdeniz Karadeniz ve Fatih Tekkeʹnin Trabzonsporʹa geri transferi ile ilgili olarak, “Satılan oyuncuların tekrar kurtarıcı olarak alınmasını doğru bulmuyorum” dedi. Yılmaz “Fatih Tekke gelse Trabzonspor uçmayacak. Fatih Tekke ile Gökdeniz giderken tepki gösterilmeliydi. Kulübe paralar girdi ama açığı kapatacak oyuncular ne yazık ki alınmadı. Alınsa zaten bunlar tekrar geri gelsin denmezdi. Böyle spekülatif umutlarla takım yönetmek sonuç vermiyor, görüyoruz. Trabzonspor Yönetimi kendine bir hedef koymalı” şeklinde konuştu.