Akgün Höyük Projesi Karamanlıları Heyecanlandırdı

Akgün Höyük Projesi Karamanlıları Heyecanlandırdı
AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün Heyecan Verici Höyük Alanı Projesinin Detaylarını Paylaştı: Burası Karaman'ın Parlayan Yıldızı Olacak.
“Şehrimizin coğrafyasına, tarihine ve kültürüne uygun gelişme modelleriyle ve Höyük çevresini düzenleyeceğiz” diyen Akgül şehre değer katacak bu proje ile iç ve dış turizmin canlanacağını söyledi. Akgün açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 
Karamanlılar her zaman sosyal ve kültürel alanların zayıflığından şikâyet ediyor. Bizim şehrin merkezinde harika bir alanımız var. Höyük alanı. Çocukluğumuzda burada oynardık. Höyük projemiz Karamanlıları heyecanlandırdı. Şimdi bu bölge ile ilgili güzel projelerimizi planlıyoruz. Karaman'ın geleceğine dair heyecan verici bir vizyon proje olacak, şehrimizin potansiyelini daha da yüceltecek.
Höyük Alanı, Karaman'ın parlayan yıldızı olacak. Bu alanı, şehrimizin coğrafyasına ve tarihine uygun gelişme modelleriyle donatarak, ticaret ve turizm merkezi haline getireceğiz. Ancak bu sadece ekonomik bir adım değil; aynı zamanda şehrimizin kültürel ve tarihi mirasını koruma ve tanıtma çabasının bir parçasıdır. Şehrin merkezinde muhteşem bir alan olacak.
 
Turizm, Karaman'ın önemli bir potansiyeline işaret ediyor. Bu potansiyeli değerlendirmek ve şehrimizi görmeye değer hale getirmek için çalışacağız. Mesela, üstü açık özel araçlarla düzenlenecek tarihi ve turistik gezilerle, öğrencilerimiz ve yerli halkımızın şehrimizi daha yakından tanımasını ve keşfetmesini sağlayacağız. Bu, hem turizmi canlandıracak hem de şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak.
Bunun yanında eko turizm de bizim için önemli bir alan. Karaman'ın eşsiz doğal güzelliklerini korumak ve tanıtmak adına, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yaparak avcılık, inanç, kültür, mağara ve dağcılık gibi alanlarda projeler geliştireceğiz. Karaman buna çok uygun. Karaman, bizim için sadece bir şehir değil, tarih ve kültür mirasımızın önemli bir parçasıdır. Bu mirası gelecek nesillere taşımak ve şehrimizi çağdaş bir şekilde geliştirmek için buradayız.
 
Sevgili Karamanlılar, geleceği birlikte inşa edeceğiz. Sizlerle birlikte, Karaman'ı daha yaşanabilir, daha turistik ve daha kültürel bir şehir haline getireceğiz. Güveniniz ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.