AK Parti ile Bütünleşmeye Karar Verdik

AK Parti ile Bütünleşmeye Karar Verdik
HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti ile bütünleşmeye karar verildiğini söyledi.

 HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Ak Parti ile bütünleşme yönündeki çalışmaların planlandığı şekilde devam ettiğini söyledi. Başbakan Erdoğanʹla bütünleşme konusunda mutabakata vardıklarını ifade eden Kurtulmuş, önümüzdeki günlerde bu çerçevenin detaylarını konuşacaklarını kaydetti.

Partisinin İl Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılmak üzere Erzurumʹa gelen Numan Kurtulmuş, Palandöken Dağıʹndaki Polat Rönesanse Otelʹde basın toplantısı düzenledi. Kurtulmuş, bir basın mensubunun, "Ak Parti ile birleşecek misiniz? Taban ve kader birliği yaptığınız arkadaşlarınızın görüşü nedir?" sorusunu cevaplandıran Kurtulmuş, iki partinin bütünleşmesine karar verildiğini ve Başbakan Erdoğan ile mutabakata varıldığını söyledi.

"Bütünleşme süreci planlandığı şekilde devam ediyor. HAS Parti olarak süreci net şekilde il başkanları ve Genel İdare Kurulu üyeleriyle paylaştık. Arkadaşlarımızın kahir ekseriye ortak görüşe geldiler. Bunu değerlendirdik. Bu süreçle ilgili bütünleşmeye karar verilmiş durumda. Her iki parti açısından karar verilmiştir. Sayın Başbakan ve Bendeniz süreçle ilgili ilk görüşmeleri yaptık. Gelinen nokta mutabakat daha doğrusu çerçeve konuşuldu. Önümüzdeki günlerde bu çerçevenin detayları konuşulacaktır." dedi.

ʹHAS PARTİ KARAR VERECEKʹ

Kurtuşmuş, bir gazetecinin "Bütünleşme sonrası HAS Parti kapatılacak mı?" sorusuna ise "Buna müsaade edin HAS Parti kendisi karar versin" cevabını verdi.