70 Karamanspor ve Niğde Belediye Sporun Karşılaşması olaylı bitti.

70 Karamanspor ve Niğde Belediye Sporun Karşılaşması olaylı bitti.
Hakem Hidayet Oruç, 30. dakika da sahayı terk etti.

 Karamanʹda oynanan Bölgesel Amatör Lig (BAL) maçında yaşanan ilginç olayda, maçın hakemi 30. dakikada bir futbolcuya ikinci sarı karttan kırmızı kart gösterdikten sonra koşarak soyunma odasına kaçtı.


70 Karamanspor ile Niğde Belediyespor arasında oynanan maçı yöneten Antalya Bölgesi hakemi Hidayet Oruç, maçın 30 dakikasında yaşanan bir pozisyondan sonra 70 Karamansporlu Bekirʹe ikinci sarı karttan kırmızı kartı gösterdikten sonra yan hakemleri bile beklemeden birden koşarak soyunma odasına kaçtı. Hakemin sahayı terk ederek koşarak soyuma odasına gitmesi önce herkeste bir şaşkınlık oluştururken, taraftarlar ve Karamansporlu yöneticileri çileden çıkardı. Soyunma odasına giden orta hakem Oruçʹun görevlilere saha içerisinde sırtına yumruk yediğini iddia ederek can güvenliğinin bulunmadığını, bu yüzden maça çıkmayacağını söylemesi yöneticileri ve Taraftarı çileden çıkarırken Emniyet Mensuplarının sıkı güvenlik alması büyük bir facianın da önüne geçmiş oldu.

Stadyumda polisin sıkı güvenlik tedbiri almasına karşın hakemin sahadan kaçmasına Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez de bir anlam veremezken, yaşananlara tepki gösterdi.

Merkez Hakem Komitesi üyesini cep telefonuyla arayan Emniyet Müdürü Sönmez, orta hekem Hidayet Oruçʹun, hiç bir neden yokken maçı yönetmeyi bırakarak soyunma odasına kaçtığını anlattı. Maçı yönetmesi yönünde bir türlü ikna edilemeyen hakem Hidayet Oruç, maçı iptal etti. Bu duruma taraftar tepki göstererek hakemi sahaya davet etti. Taraftarlar ile rakip takımın stadyumu terk etmesinin ardından maçın hakemleri sivil polis otosuyla stadyumdan ayrıldı. Hakemlerin stadyumdan ayrılışı sırasında bir 70 Karamansporlu yönetici, hakemlerin maçın iptal etmesine ve gözlemcinin hakemlerle soyunma odasına kaçmasına tepki gösterdi.