ZABITA EKİPLERİNDEN FIRINLARA GECE BASKINI

ZABITA EKİPLERİNDEN FIRINLARA GECE BASKINI
Zabıta Ekipleri uygunsuz koşullarda üretim yaptıkları tespit ettikleri işyerlerinin sahiplerini de uyardı.
Karaman Belediyesi Zabıta ve Tarım İl Müdürlüğü ekipleri, ilimizdeki fırınlara gece baskını düzenledi. Fırınları hijyen ve ekmek gramajı hususunda denetleyen zabıta ekipleri, uygunsuz koşullarda üretim yaptıkları tespit ettikleri işyerlerinin sahiplerini de uyardı.
 
Karaman Belediyesi Zabıta ve Tarım İl Müdürlüğü ekipleri, gezdikleri fırınlarda genel temizlik kurallarına uyulup uyulmadığı ve çıkan ekmeklerin gramajlarının doğru olup olmadığını denetledi. Ekipler, aynı zamanda fırınlarda çalışanların iş elbisesi, portör ve sağlık muayene cüzdanlarının da kontrolünü gerçekleştirdi.
 
Yapılan denetlemelerde, 25 fırına eksikliklerini gidermesi için süre verilirken Zabıta Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada: “Halkımızın sağlığını korumak için fırınlarda rutin olarak denetimler gerçekleştiriyoruz. Halkımızın talepleri ve şikayetlerini de dikkate alıyoruz. Özellikle gramaj ve hijyen konusunda çok hassasız. Halkımızın sağlığı bizim birinci önceliğimiz. Kurallara uymayan fırın ve imalathanelerin tamamını istenilen standartlara getirmek için de, çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Zabıta ekiplerimiz sık sık denetimlere çıkıyor. Kurallara uymayan işletmelere ise tutanak tutularak gerekli cezalar uygulanıyor. Bundan sonra da denetimlerimiz sürecek.” denildi.