Yusuf Kılınç istifa etti

Yusuf Kılınç istifa etti
Selçuk Üniversitesi Ereğli Meslek Yüksekokulu Müdürü Yusuf Kılınç görevinden istifa etti.

S.Ü Ereğli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doc. Dr. Yusuf Kılınç Ereğli gazeteciler cemiyetinde bir basın toplantısı düzenledi ve görevinden istifa ettiğini açıkladı. Kılınç şunları söyledi.

 

Kılıç yaptığı açıklamada, 8 Mart 2004 tarihinde başladığı Ereğli Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevinden 16 Nisan 2008 tarihi itibari ile ayrıldığını söyledi. 4 yıl gibi bir süreçte Ereğli Meslek Yüksekokulunun geldiği noktayı anlatan Kılıç, "fikirde özgür, ancak eylemde yasal öğrenci davranışları ile her zaman huzur sağlanmıştır. 2004’ten 2008’e kadar geçen süreçte nereden “nereye gelmek” ten bahsetmek sadece yazı ile olmaz. Hatıralar, fotoğraflar ve en önemlisi hafızalara kazınanları, kamuoyu beyanları ile birlikte toptan sergilemek gerekmektedir" dedi. Kılınç konuşmasını şöyle sürdürdü.

 

 

 

Çok sevgili Ereğli’liler, Yüksekokulumuzun değerli öğretim üyeleri ve idari personeli, kıymetli öğrencilerim,

 

8 Mart 2004 tarihinde başladığım Ereğli Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevimden 16 Nisan 2008 tarihi itibari ile ayrılmış bulunmaktayım.

 

4 yıl gibi bir süreçte Ereğli Meslek Yüksekokulunun nereden nereye geldiği konusunda düşüncelerimi kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.

 

 

Üniversitemiz Ereğli Meslek Yüksekokulu mevcut binasına 2002-2003 öğretim yılında taşındı. Bina geniş bir arazi üzerine yerleştirilmiş, giriş kapısı güvenliği, çevre duvarları olmayan bir konumdaydı. Tuvaletlerin atık suları bahçeye kazılmış fosseptik çukuruna bağlanmıştı. 80 kişilik bir barakada yemek hizmeti verilmekte idi. Atölye-laboratuar imkânları o günkü mevcut öğrenci sayısına bile (ki sayı 600 kişi civarında) yeterli değildi. Okulun bulunduğu semt tek söğüt mevkii olarak bilinir, bazen yurt binasında, bazen de İvriz Öğretmen Okulunda olduğu sanılırdı; ta ki  2004 yılının Mart ayına kadar.

 

2004 yılından bu güne kadar geçen süreçte yapılan sosyal, kültürel ve teknik faaliyetler sayesinde Konya Ereğli Meslek Yüksekokulu hafızalarda yerini buldu.

 

Çok uzun bir çevre tel duvarının 370m’lik kısmı ihata duvarı ile çevrildi. Okul güvenlik kapısı ve yeterli sayıda güvenlik görevlisi ile 24 saat korumaya alındı. Çevrenin 1800m’lik kısmı halen açık tel örgülerle çevrili ve sağlıksız durumda olup, 2008’de beton duvar olarak tamamlanması düşünülmektedir. Kanalizasyon sistemi ve doğalgaz bağlantısı küçümsenemez. Atölye ve laboratuarlar kermes gelirlerinden elde edilen kârlarla, Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü desteği ile Genel Kurmay Başkanlığı destekleri, halk, sanayici katkılarıyla geliştirilmiş ve en son olarak da Konya Çimento Hazır Beton tarafından İnşaat laboratuarı modernize edilmiştir.

 

Öğrencilerin kantin hizmetleri 2003’te Okul derneği ile Okul işçileri çalıştırılarak karşılanırken, şimdi Üniversite Vakfı tarafından modern bir şekilde çalıştırılmaktadır. Gelir-gider dengesi ile Yüksekokulun bir ilişkisi yoktur.

 

Güvenlik kameraları 16 noktada gün boyu çalışmakta ve 15 günlük geri sayımla görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Kameralar öğrencilerimiz ve idare işbirliği ile montaj edilmiştir. Okulun bahçesi kamelyalar ile donatılmış ve aydınlatılmıştır. 2004’ten bu güne 2 bölümlü 10 programlı bir yapılanma ile 2000 öğrenci kapasitesine ulaşılmıştır. Akman Holding tarafından ek bina temeli 2006 Temmuz ayında atılmış ve 2008’de tamamlanmıştır. Ek binanın altında öğrencilerimize yemek servisi, müstecir tarafından yapılarak hizmet verilmektedir. Öğretim görevlisi, memur, hizmetli sayısı da her yıl artarak devam etmektedir.

 

Öğrencilerimizin eğlence, sosyal faaliyetler ve yemekhane ihtiyacına yönelik köklü çözüm olarak 1750m² kullanım alanlı bir tesisin temeli atılmış ve 2007 yılında su basman seviyesi tamamlanmıştır. Tamamı DPT tarafından yapılmak üzere planlanmaktadır.             3 ayda bir çıkarmakta olduğumuz ve 6. sayısına ulaştığımız “Haber Bülteni” ile faaliyetlerimiz Ereğli kamuoyu, Üniversitemiz ve Konya yönetimine duyurulmaktadır. Öğrenciler arası kaynaşma partileri, bahar şenlikleri, spor karşılaşmaları, kan bağışı ile sosyal aktivitelerle tam bir kampus ortamı oluşturulmaya çalışılmıştır.    Kablosuz internet bağlantıları ile koridorlarda, kantin ve bahçemizde bilgisayarlı iletişim sağlanmaktadır.           Dikey Geçiş Sınavlarındaki başarılar, Meslek Etiği, girişimcilik konferansı, kariyer planlama konferansları öğrencilerimizin özgüven kazanmalarını sağlamıştır.      Konfeksiyon Atölyemizde dikilen defile kıyafetleri, mezuniyet şölenlerimize katılan başta SÜ yönetimi, protokol, veliler, Ereğli halkı tarafından takdirle karşılanmış ve alkışlanmıştır.

 

Fikirde özgür, ancak eylemde yasal öğrenci davranışları ile her zaman huzur sağlanmıştır.

 

2004’ten 2008’e kadar geçen süreçte nereden “nereye gelmek” ten bahsetmek sadece yazı ile olmaz. Hatıralar, fotoğraflar ve en önemlisi hafızalara kazınanları, kamuoyu beyanları ile birlikte toptan sergilemek gerekmektedir.

 

 

Bu güne kadar yaptığımız çalışmalarımızın tamamında, Ereğli Meslek Yüksekokulunun misyonunu gerçekleştirmede gösterdiğimiz gayretlerin hepsinde, başta okulumuz öğretim üyeleri, idari personeli, hizmetlileri olmak üzere, tüm personelimize, gösterdikleri sabır, anlayış ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederim.

 

Kendileri için mesai kavramı düşünmeden günün her saatinde hizmet etmeye çalıştığım sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyor, sevgilerimi sunuyorum.

 

Dört yıllık zaman zarfında başta Sayın Kaymakamımız Cevdet CAN olmak üzere, Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve Belediye personeline, tüm Ereğli protokolüne, daire amirlerine, parti başkanlarımıza, oda, dernek, birlik yöneticilerine, iş adamlarımıza, Yükseköğretim Derneği eski ve yeni başkan ve yönetimine teşekkür ediyorum.

 

Okulumuzda huzur ortamının sağlanmasında gösterdikleri gayret, liyakat ve iş birliği çerçevesinde halen görev yapan İlçe Emniyet Müdürümüz ve önceki müdürlerimiz ile personeline, Jandarma Komutanımız ve personeline teşekkür ediyorum.

 

ÖSS Sınavlarının sorunsuz yapılmasında destek ve gayretlerinden dolayı Milli Eğitim Müdürümüz ve öğretmen arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.

 

Okulumuzun açılış ve mezuniyet törenlerine çiçek, çelenk, mesaj göndererek ve bizzat katılarak bizleri yalnız bırakmayan, coşkulu törenlerimize, faaliyetlerimize katkıda bulunan Ereğli halkına, öğrenci velilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Ereğli Meslek Yüksekokulunun tanıtılmasında ve faaliyetlerimizin kamuoyu ile paylaşılmasında gösterdikleri destekten dolayı bütün basın kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.

 

Yüksekokulumuza Sosyal Faaliyetler Salonu ve Yemekhane yapımında başlattığımız kampanyanın maddi ve manevi desteğini sağlayan Ereğlili hayırsever iş adamlarımıza, mühendis ve müteahhitlerimize,  Ereğli halkına bir kez daha teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum dedi.