YILMAZ BABAOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU İSPANYAʹDA

YILMAZ BABAOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU İSPANYAʹDA
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde hazırlamış oldukları Comenius Projesi kabul edilen Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu öğretmenlerinden oluşan proje ekibi İspanyaya gidiyor.
Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu proje ekibi, İspanya proje toplantısı öncesinde İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin ALTUN’u ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdiler. Şube Müdürü M.Akif DUMAN ve Proje Uzmanı Selma YILMAZER’in katıldığı ziyarette Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okul Müdürü Mehmet Tosuncu: “Portekiz, İspanya, Polonya, İtalya ve Litvanya’dan okullarla ortaklaşa yürüttüğümüz “Gelenek ve Göreneklerimizi Birlikte Paylaşalım” adlı projemizin ikinci toplantısını gerçekleştirmek üzere proje ekibimiz 09-14 Mayıs 2011 tarihleri arasında İspanya’ya gidecektir.” dedi.
Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu proje ekibini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin ALTUN yaptığı konuşmada; “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizdeki okul ve kurumlarımızı AB Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında Avrupa’nın farklı ülkelerine yolcu etmekten büyük bir memnuniyet duymaktayız. AB eğitim projeleri, kültürler arası etkileşimin ve hoşgörünün gelişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Farklı kültürlerin bir araya gelerek kaynaştığı böyle bir ortamda ülkemizin ve ilimizin en güzel şekilde tanıtılması için yurtdışına giden okullarımıza büyük sorumluluklar düşmektedir. Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu idareci ve öğretmenlerini yaptıkları başarılı proje çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.