Yeteneği İle Yılın Genç Ressamı Seçildi

Yeteneği İle Yılın Genç Ressamı Seçildi
Karaman Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Maide Ekmen, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti.

13 Aralık 1917'de Kemer'de batırılan Paris II Savaş Gemisi'nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında ülke genelinde düzenlenen yarışmada “Yılın Genç Ressamı” ödülünü alan Karaman Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Maide Ekmen, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti.

Birinci Dünya Savaşında Paris ll Savaş Gemisinin Topçu Üsteğmen Mustafa Ertuğrul tarafından Antalya Kemer’de batırılışının 100. yılı münasebetiyle düzenlenen “1. Dünya Savaşında Antalya Sahillerinde Kazanılan Zaferler ve Antalya Kahramanlarımız” konulu resim yarışmasında Karaman Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Maide Ekmen, yapılan değerlendirme sonucunda Yılın Genç Ressamı ödülünü kazandı.

Okul Müdürü Serkan Demirtaş ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Semiha Altunsoy beraberinde gerçekleşen ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu almış olduğu dereceden dolayı yetenekli öğrenciyi tebrik etti.

İl Müdürü Kuntoğlu tüm zorluklara rağmen elde edilmiş zaferlerle dolu şanlı tarihimize sahip gençlerin yetişmesi anlamında bu tür yarışmaların önemine değinerek “Öğrencilerimizin özgüveni ve girişimciliğinin artırılması için bu tür yarışmalara katılım noktasında teşviklerde bulunan okul idaresine ve öğretmenlere teşekkür ediyorum. Kurtuluş Savaşı yıllarında yaşanan nice zaferlerin, elde edilen başarıların, kahramanlarımızın bu tür etkinliklerle genç nesillere hatırlatılması çok önemlidir. Yetenekli öğrencilerimizin tarihimize olan ilgi ve alakaları, hissiyatı, bizi sevindiren bir başka nedenimiz. Maide Ekmen kızımızı birinciliğinden dolayı tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.

Ziyaret günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.