Yardıma Muhtaç Olanlara İftar Ve Sahur Yemeği Götürüyor

Yardıma Muhtaç Olanlara İftar Ve Sahur Yemeği Götürüyor
Karaman’ın Sarıveliler Belediyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayı nedeniyle yardıma muhtaç aile ve kişilerin evlerine üç çeşit iftar ve sahur yemeği götürüyor.

 Belediye Başkanı Hayri Samur, "Ramazan ayı çerçevesinde ilçemizde yapılabilecek en önemli hizmet alanlarından biri yaşlı, bakıma muhtaç ve kendi ihtiyaçlarını karşılama zorluğu çeken insanımıza yardım eli uzatmaktır.

Belediye olarak bu ihtiyacı görerek, Ramazan ayının ruhuna uygun olarak iki yıldır yardıma ve himayeye muhtaç kişi ve ailelere iftar ve sahur için 3 çeşit sıcak yemek ile meyve dağıtımı yapmaktayız. Öncelikle ilçe genelinde yardıma muhtaç kişi ve aileler mahalle muhtarlarımız aracılığı ile tespit ettirilmiş olup, belediyemizce tesis edilen bir aşevinde belediye personelince pişirilen yemekler, sefer taslarında dolusu verilip boşu alınacak şekilde belediyemiz araçları ile evlere iftar öncesi sıcak bir şekilde servis edilmektedir. Ramazan ayı boyunca halkımızın rahat ve huzuru için belediyemiz sosyal yardım ve dayanışma faaliyetlerini kurumlar, sivil toplum örgütleri halkımızın yardım ve destekleriyle devam ettirecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.