Vali ve Öğrenciler Galaʹda buluştu.

Vali ve Öğrenciler Galaʹda buluştu.
Öğrenciler misafirlere tek tek gül dağıttı ve minik bir konser verdi

 10.Türkçe Olimpiyatları İl Etkinliği için Karaman’a gelen misafir öğrenciler  Karaman Valisi Süleyman Kahraman’ın da hazır bulunduğu öğle yemeğinde işadamları ve sanayicilerle buluştu. 25 ülkeden gelen 62 öğrencinin mini bir konser verdiği Demosan Otel’de yapılan programda sunuculuğu Mozambikli Shakira İssofo yaptı. Öğrencilerin tüm masalara uğrayarak gül dağıttığı programda Endonezyalı, Bosna Hersekli, Tanzanyalı ve Azerbaycanlı öğrenciler birer parça seslendirdiler.

Karaman Valisi Süleyman Kahraman, program sonrası yaptığı konuşmada Türkçenin çocukları ile birlikte olmaktan dolayı sevinçli ve heyecanlı olduklarını belirterek ‘İnsanlık ele ele’ sloganı ile yollara düşen öğrencilerin fedakar tüm öğretmenlerine teşekkür etti. 10 yıldır düzenlenen olimpiyatlarla dünya barışına farklı ve önemli bir katkının yapıldığına dikkatleri çeken Vali Kahraman, Yunus Emre’nin ‘Kapımız Açıktır Girene, Lokmamız Helaldir Yiyene’ sözündeki gibi önemli bir davetin yapıldığını, gönüllere girildiğini sözlerine ekledi.
Demosan Otel’ki programa Vali Kahraman’ın dışında İl Özel İdare Genel Sekreteri M.Salih Baldız, İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy ile Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in kardeşi İshak Dinçer de katıldı.
Program tüm öğrencilerin olimpiyat şarkısını söylemeleri ve hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile sona erdi.