VALİ KAHRAMANʹDAN ESNAFLARA ZAM YAPMAYIN RİCASI

VALİ KAHRAMANʹDAN ESNAFLARA ZAM YAPMAYIN RİCASI
Karaman Valisi Süleyman Kahraman esnaflara Ramazan ayı boyunca sattıkları ürünlere zam yapmamalarını gerekirse belli oranlarda indirim yapmalarını istedi.
Ramazan ayında özellikle temel gıda maddelerini zam yapılır düşüncesinin toplumda geniş şekilde yer aldığını hatta Ramazan fırsatçıları gibi bir deyimin Türkçemize yerleştiğini ifade eden Vali Kahraman Karaman esnasının bu konuda çok duyarlı olduğunu söyledi.
Birlik Başkanı Ahmet Yenilmez ile birlikte gezmeye başladıklarında birçok esnafın yüzde 5 ile yüzde 10 arasında Ramazan indirimi yaptığını öğrendiğini sözlerine ekleyen Kahraman,
ʹʹİnsaflı ve vicdani değerleri yüksek esnafımızı dolaşalım özellikle gıda ve tüketim ürünlerinde bir fiyat indirimi yapılmasını talep edelim diye düşündük. Siz değerli esnaflarımız zaten bunu önceden düşünmüşsünüz. Burada birlikte yapmış olduğumuz bu özverili çalışma herkese örnek olsun. Sizlerin bu konuda göstermiş olduğunuz duyarlı davranışa teşekkür ediyorum. Ramazan ayı mübarek günlerdir. İkram ayıdır. Hoş görü ayıdır. Sevgi ayıdır. 1 lirası eksik olduğu için 1 kilo peynir alamayan bir vatandaşımıza esnafın özveride bulunarak o ürünü indirimli satması o hafta bir ev halkını mutlu edecektir. Elbette esnafımızda zarar etmeyecek. Onlarda evlerinin rızkı için ticaret yapıp para kazanacaklar. Biz onlardan mübarek Ramazan ayı boyunca karlarından fedakârlık etmelerini rica ediyoruz dedi.
Birlik Başkanı Ahmet Yenilmezʹde  Birlik olarak zaten esnafın indirim kampanyaları yapmaları için önderlik yapmaya çalıştıklarını belirterek, ʹʹSağ olsun kapısını çaldığımız hiç bir esnaf olmaz demedi. Esnafın Ramazan fırsatçısı olarak adlandırılması esnaf temsilcisi olarak bizi üzüyor. Karaman esnafı bu Ramazan’da fırsatçı olacak. Fakat Ramazanʹı zam fırsatı olarak değil hayır fırsatı olarak değerlendirecek diye konuştu.