VALİ KAHRAMANʹDAN BAŞARAN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

VALİ KAHRAMANʹDAN BAŞARAN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ
Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Gezende baraj gölünde teknenin alabora olması sonucu hayatını kaybeden Başaran ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Başaran ailesinin Ermenek ilçesine bağlı Evsin köyünde bulunan evlerine taziye ziyaretinde bulunan Vali Kahraman, duygusal anların yaşandığı ziyarette aileye sabırlar diledi. Vali Kahraman, ailenin kalan çocuklarına devlet olarak yalnızlığı hissettirmeyeceklerini ve her daim yardımcı olacaklarını belirterek, "Ölüm her insana gelecek ve bu konuda insanın bir takdir yetkisi yok. Ama bize düşen ne olursa olsun tedbirli olmaktır. Dilerim ki sizlerin yaşadığı bu acıyı başka aileler yaşamasın. Allah rahmet eylesin ve sevenleriyle cennetinde buluşmayı nasip etsinʹʹ dedi.
Pazartesi günü meydana gelen olayda, Karamanʹın Ermenek ilçesine bağlı Evsin Köyü Avcılar Mahallesiʹnde ikamet eden Arif Başaran (35), eşi Emine Başaran (33) ve kızları Nuray ve Meryem Başaran, keçilere ağaç dalı toplamak için Gezende Barajıʹnın karşı kıyısına kendilerine ait kayıkla gitmişlerdi. Dönüşleri sırasında teknenin alabora olması sonucu baba Arif, anne Emine ve kızları Nuray ve Meryem Başaran boğularak hayatını kaybetmişti.