TUZED Genel Başkanı Ömer: Uzman Çavuşlara Verilen Sözlerin Takipçisiyiz

TUZED Genel Başkanı Ömer: Uzman Çavuşlara Verilen Sözlerin Takipçisiyiz
TUZED Genel Başkanı Ömer, seçim vaatlerinin yerine getirilmesini, özellikle uzman çavuşlara verilen sözlerin takip edilmesini istiyor.

Tüm Uzmanlar ve Emeklileri Derneği (TUZED) Genel Başkanı Ömer seçim döneminde uzman çavuşlara yapılan taahhütlerin izlenmesi konusunda taahhütte bulundu, verilen taahhütlerin yerine getirilmesini talep etti.Doğan, “Seçim meydanlarında Sayın Devlet Bahçeli, uzman çavuşların özlük haklarını düzelteceğiz diye bize söz verdi söz vereli yıllar geçti. Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Hanımefendi, Şanlıurfa’da uzman çavuş eşlerine özlük haklarını düzelteceğiz diye söz verdi ama yine bir sonuç alınamadı. Ak Parti’nin önde gelen isimlerinden Sayın Mustafa Elitaş dernek binamızı ziyaret ettiği esnada sorunlarımızın çözümü için söz verdi o sözde havada kaldı. Camia olarak bize verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz. '' dedi.Doğan “Uzman çavuşların hala bir atama yönetmeliği, sağlık yönetmeliği, sicil yönetmeliği yok. Subay ve astsubaylarımızın yararlandığı, sosyal tesislerden bizler ve aile fertlerimiz yararlanamıyor. Bu ayrımcılık en basit şekliyle bu personel arasında huzursuzluğa neden oluyor. MHP Lideri Sayın Dr. Devlet Bahçeli uzman çavuşlara kadro vereceğiz sözünü 2018'deki seçim döneminde partisinin seçim beyannamesine koyarak bizlere söz verdi ama bu sözler tutulmadı.” şeklinde konuştu.

Sözleşme Belasının Kalkmasını İstiyoruz

Doğan “Uzman çavuşlarımızın muvazzaf statüye geçirilerek mesleki güvence altına alınmalarını istiyoruz. Emekli olmuş, resen emekli edilmiş 6000 sayılı kanun mağduru arkadaşlarımıza seyyanen bir derece verilmesini talep ediyoruz. Emekli uzman çavuşlara bir defaya mahsus seyyanen bir derece verilmesini, genç arkadaşlarımıza Millî Savunma Üniversitesi bünyesinde en az bir yıl eğitim verilmesini istiyoruz. Milli Savunma Bakanlığı'nın Meclis’in kapanmasına saatler kala kanun değişikliği teklifinde, uzman çavuşların meslekten daha rahat nasıl atabiliriz, amirlere daha fazla uzman çavuşlara baskı ve mobil uygulama konusunda ne kadar yetki verebiliriz yönünde bir çalışma var. Bu çalışma bizi ziyadesi ile üzüyor. ” açıklamasında bulundu.Doğan “Uzman çavuşların maaşlarında yasal bir düzenleme yapılmasını ve personelin kendi arasında hakkaniyetli bir maaş seviyesinin oluşturulmasını bekliyoruz. Arkadaşlarımıza sözleşmeden dolayı amirleri tarafından baskı ve mobbing uygulanıyor, bu baskı ve zorlamanın son bulması için sözleşme belasının kaldırılmasını istiyoruz.” dedi.