Tuskonʹun 4. olağan kongresi gerçekleşti

Tuskonʹun 4. olağan kongresi gerçekleşti
Ahmet Kılınç ; TUSKON, iş dünyasındaki en büyük gönüllü kuruluş.

 Karaman Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Başkanı Ahmet Kılınç, Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu’nun  (TUSKON) Türk iş dünyasındaki en büyük gönüllü sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

Kılınç, KASİAD Yönetim üyeleri ile TUSKON’un İstanbul’da yapılan ve ilginin her anlamda büyük olduğu 4.Olağan Kongresine katıldıklarını belirterek, Anadolu insanının heyecanını, il ve ilçelerdeki üye derneklerinin değişik etkinlikleri ile geldiği noktayı orada daha net hissetiklerini söyledi. TUSKON’un başarısında istikrarlı çalışma ve yoğun temposunun olduğuna dikkatleri çeken Kılınç “TUSKON; Türkiye’nin büyüme hedefine destek olmak adına yerinde saymadan, her geçen sene bir önceki seneye göre çalışma hızını arttırarak, daha fazla işadamını yatırımcı ve ihracatçı yapmak için uğraşıyor. Yurt içi ve dışı yapılan programlarla ve gezilerle ekonomimizin gelişmesine önemli bir katkı sağlıyor.” dedi.

İstanbul’da kongrenin dışında yönetim kurulu üyeleri ile hem tarihi mekanları gezdiklerini hem de İstanbul Karamanlılar Vakfı’nı  (İKEV) ziyaret ettiklerini belirten Kılınç TUSKON’un 172 işadamı derneği ve 40 bin üyesi ile yıl boyu yapılan  programların sosyal,kültürel ve ekonomik hayata önemli katkısı olduğunu dile getirdi.Kılınç “Ülkemizin refah artışının temel dinamiğinin ihracat ve potansiyel pazarlara yatırım olduğuna inanıyoruz. Yeni pazarlara nüfuz etmemizin en az mevcut pazarlarımızı korumak kadar önemli olduğunu düşünüyor ve çalışmalarımızı buna göre şekillendiriyoruz.Aynı zamanda, yoğun bir şekilde ülkemizin yabancı yatırımcılara sunduğu fırsatları anlatarak, yabancıları yatırım için ülkemize çekmeye çalışıyoruz.