TÜRK POLİS TEŞKİLATIʹNIN 165. YILDÖNÜMÜ

TÜRK POLİS TEŞKİLATIʹNIN 165. YILDÖNÜMÜ
Karaman Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, Vali Fatih Şahini makamında ziyaret etti. Ziyarete, Emniyet Müdür Yardımcıları ile bazı şube müdürleri katıldı.
Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 165. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Karaman Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, Vali Fatih Şahin’i makamında ziyaret etti. Ziyarete, Emniyet Müdür Yardımcıları ile bazı şube müdürleri katıldı.
Vali Fatih Şahin ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Sizlerin her zaman moralinizin en üst düzeyde olmasını arzu ediyoruz. Tabi yetişmiş insan gücü çok önemli. Sizlerinde her alanda yetişmeleri, dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri, alanlarınızda her konuya hakim olmanız ve işinizi en iyi şekilde yapmanız çok önemli. Bunu önemsiyorum. Bu tabi gelişen teknolojiye ayak uydurmayı da kapsıyor ki biz bu anlamda da gurur duyuyoruz sizlerle. İnsan haklarının başında tabi yaşama hakkı geliyor. Önce güvenli ortamda yaşamınızı sağlamanız, ondan sonra sağlıklı olmanız ondan sonrada eğitimden, fikir hürriyetinden gibi önemli konulardan bahsedebiliyoruz” dedi.
Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez’de, “Bizler yerimizi de çok iyi biliyoruz. Hizmeti halkımızın ayağına götürmeyi bir prensip olarak kabul ettik. Onların bizlerden isteklerini, taleplerini anında yerine getirmenin mücadelesi içerisindeyiz. 24 saat esasına göre hukukun içinde kalarak kanunların bize vermiş olduğu yetkileri sonuna kadar kullanmaktan da bir dakika geri kalmayacağımızı bunun içinde sıkıntılar da olacağını, risklerde olduğunu biliyoruz. Bu düşünceyle hizmet etmeye devam edeceğiz. Hukuk diyoruz ve herkese adaletle hizmet etmeyi hep dünde söylüyoruz bugünde söylüyoruz. Bu işlerin arasında sosyal faaliyetlerimizde devam ediyor. Çünkü sadece suçlularla mücadelenin emniyet tedbirleriyle oluşacağını biliyoruz. Yavrularımızın, gençlerimizin ailelerimizi de bu suçu oluşturan faktörlerin dışında tutmaya çalışıyoruz. Yaptığımız etkinliklerde devletin şefkatli yüzünü göstermeye çalışıyoruz. Gördükleri olumsuzlukları ve güzellikleri bizlerle paylaşmalarını istiyoruz. Çünkü hata insana ait olan bir şey. Hata yapabiliriz ama paylaşırlarsa bunu en aza indirmeyi mümkünse sonlandırmak için mücadele edeceğiz” diye konuştu.