Türk Dil Bayramı Başlıyor, Türkçe Treni Ankara’dan Kalkıyor

Türk Dil Bayramı Başlıyor, Türkçe Treni Ankara’dan Kalkıyor
Türkçe Treni bu yıl Ankara’dan yola çıkıyor. 735. Türk Dil Bayramı, Türkçe Treninin 10 Mayıs Perşembe günü Ankara Tren Garı’ndan uğurlanmasıyla başlıyor.

Geçen yıl ilk defa düzenlenen ve İstanbul Haydarpaşa Garı’ndan hareket ederek Türkiye gündeminde geniş yer bulan Türkçe Treni bu yıl da Ankara’dan yola çıkacak. 10 Mayıs Perşembe günü saat 09.30’da Ankara Garı’nda düzenlenecek Basın Toplantısı ile başlayacak etkinlik çerçevesinde Türkçe Treni, geniş bir katılımla saat 10.30’da tören eşliğinde Ankara’dan uğurlanacak. Daha sonra sırasıyla Kırıkkale ve Kayseri illerine uğrayacak olan Türkçe Treni, iki gün boyunca buralarda Türk Dil Bayramı ile ilgili etkinlikler düzenleyecek.

Türkçe Treni 11 Mayıs Cuma akşamı saat 20.00’de Karaman’da görkemli bir törenle karşılanacak.

Türk Dil Bayramı’na Muhteşem Final

Etkinlikler kapsamında her yıl düzenlenen Gençliğin Türkçe Kurultayı, 12 Mayıs Cumartesi günü 75 farklı üniversiten gelen 200 öğrencinin katılımı ile gerçekleşecek. Etkinliklerin son günü olan 13 Mayıs Pazar günü; Yunus Emre Camisi bahçesine kurularak gün boyu vatandaşlarımıza ikramlarda bulunacak Hoşgörü Sofrası, Türk Dil Bayramı’na ayrı bir renk katarken, gecenin finalinde ünlü sanatçı Rafet El Roman ve Anadolu Ateşi Kemal Kaynaş Stadı’nda sahne alarak Karamanlıları coşturacak.