Trafik Polisi Karaman'da Olası Kaza Önleyerek Başarı Belgesi Aldı

Trafik Polisi Karaman'da Olası Kaza Önleyerek Başarı Belgesi Aldı
Karaman'da, bir trafik polisi, yaklaşan dolmuşun şoförünün sağlık sorunu yaşadığını fark ederek arkadan gelen sürücüleri uyararak muhtemel bir kaza engelledi. Bu olayın ardından trafik polisine başarı belgesi verildi.

Karaman'da bir trafik polisi, uygulama noktasına yaklaşan dolmuş şoförünün rahatsızlandığını fark ederek arkadan gelen sürücüleri uyardı ve olası bir kazayı önledi. Bu kahramanca davranışı nedeniyle, Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, 14 Nisan'daki olayda dikkat çeken Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Hüseyin Ala'yı başarı belgesiyle ödüllendirdi.

Polis memuruna görev bilincinden dolayı teşekkür eden Sarıibrahim, "Polisimizi vatandaşımızın durumunu fark edip inisiyatif aldığı için tebrik ediyorum. Emniyet teşkilatımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Onlar iyi oluyor ki, bizler de iyi oluyoruz. Bu vesileyle görevli polis memurumuza İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya'nın takdirleriyle 'bir hatıra bırakalım' dedik. İnşallah iyiliklere ve güzelliklere vesile olur." şeklinde konuştu.

Polis memuru Hüseyin Ala, görevini yerine getirdiğini belirterek şunları ifade etti:

"Dolmuş şoförünü kontrol için uygulama noktasına çekmek istedim. Bu sırada sürücü alanda bulunan 'dur' levhasına çarparak geri geri hareket etmeye başladı. O sırada bir terslik olduğunu anladım. Yaklaştığımda sürücünün baygın olduğunu gördüm ve hızla hareket edip kapıyı açarak sürücünün ayağını frene koydum. Ardından arkadan gelen araçları yönlendirmek için dolmuşun arkasına geçtim. O sırada dolmuş, sürücünün ayağının ağırlığıyla yavaşladı. Araç durduktan sonra sürücüye ilk müdahaleyi yaptım ve 122 Acil Sağlık ekipleri aradım."