THY Lise Mezunu Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı 2024!

THY Lise Mezunu Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı 2024!
Türk Hava Yolları, bünyesinde istihdam etmek amacıyla en az lise mezunu ve tecrübesiz kabin memuru alımı yapacağını açıkladı. Peki, başvuru şartları neler, başvurular nereye yapılacak? İşte ayrıntılar…

Türk Hava Yolları (THY), genişleyen filosu ve artan uçuş ağına destek olacak yeni kabin memurları alımı için personel alım ilanı yayınladı. En az lise mezunu adaylar arasından seçilecek yeni kabin memurları, THY'nin prestijli Uçuş Akademisi'nde eğitim alacak.

thy-tecrubesiz-kabin-memuru1.webp

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

THY’nin "Take-Off Kabin" adlı yeni ilanına göre, 1 Ocak 1982 ile 31 Aralık 2004 tarihlerinde doğmuş olan en az lise mezunu ve iyi derecede İngilizce bilenler müracaat edebilecek. Başvuruda bulunan adaylar için; kadınlar için 160-180 cm arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip ve dövme, piercing, yara/yanık/leke benzeri kalıcı iz bulunmaması gerekiyor.

thy-tecrubesiz-kabin-memuru2.jpg

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Başvurular, THY'nin resmi kariyer portalı "kariyer.thy.com" üzerinden alınacak. Adayların değerlendirme süreçlerinden başarıyla geçmeleri durumunda, İstanbul-Florya'daki THY Uçuş Akademisi'nde 2 aylık bir eğitim programına katılmaları gerekecek.

Eğitim süreci, adaylara havacılık sektörünün incelikleri ve kabin memurluğunun gerektirdiği beceriler konusunda yoğun bir hazırlık sunacak. Eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar, THY bünyesinde kabin memuru olarak göreve başlayacak. Bu süreç, adaylara kariyerlerinde uluslararası bir uçuş deneyimi kazanma fırsatı sunacak.

thumbs-b-c-ac82b50c10bf631adb68f1e1759a3e80.webp

KABİN MEMURU ADAYI DEĞERLENDİRME SÜREÇLERİ

Online İngilizce Testi

Online Belge Kontrolü

İngilizce Mülakatı (Yüz yüze ve/veya online video olarak uygulanabilir.)

Online Envanter Uygulaması

Dövme/Yara izi Kontrolü ve Boy-Kilo Ölçümü

Kurul Mülakatı

Türk Hava Yolları'nın yeni kabin memuru alımı, havacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen adaylar için fırsat sunuyor. Adaylar ayrıca başvuru şartlarında bulunan fiziksel ve sağlık koşullarına THY'nin "kariyer.thy.com" adresi üzerinden ulaşılabilecek.