Telsim borçluları için son fırsat

Telsim borçluları için son fırsat
Son kampanyadan 15 bin kişi yararlandı. Son fırsat için yalnızca 3 gün kaldı. Halen borcunun farkında olmayan veya ödeme yapmayanlar büyük borç altına girecek..

Telsim Mobil Telekomünikasyon Hizmetleri A.Şʹnin başlattığı "hesabınızı kapatın" kampanyasının bitimine 3 gün kaldı.

Telsim Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Adıgüzel yaptığı yazılı açıklamada, nüfus yoğunluğuna bağlı olarak en çok borçlunun İstanbul ve Ankaraʹda bulunduğunu belirterek, İzmir, Antalya ve Kocaeliʹdeki borçlu sayısının da yüksek olduğunu kaydetti.

ʹʹHesabınızı kapatınʹʹ kampanyasının özellikle yasal takibe maruz kalan, fakat faiz yükü nedeniyle borcunu ödeyemeyenler için büyük bir fırsat olduğuna dikkat çeken Adıgüzel, borçluları vakit kaybetmeden "www.telsimborcumbitsin.com" internet sitesinden borçlarını öğrenerek, ödeme yapmaları konusunda uyardı.

Bugün itibariyle kampanyadan yararlananların sayısının 15 bini aştığını, kampanyanın bitim tarihi olan 16 Mayıs Cuma gününe kadar bu sayının 50 bini geçmesini beklediklerini aktaran Adıgüzel, halen borcunun farkında olmayan veya ödeme yapmayanların, kampanya sonrasında büyük bir borç yükü ve yasal takibe maruz kalacaklarına işaret etti.

Verilen bilgiye göre, kampanya dahilinde borcunu ödeyenler ibra edilmiş sayılacak ve haklarındaki yasal takip sona erecek. Ödenmeyen borçlar için ise 6183 sayılı "Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkındaki Kanun" hükümleri gereğince yıllık yüzde 72 temerrüt faizi uygulanacak ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından takibi yapılacak borçlar için haciz yoluna gidebilecek.