Tayini ertelenen polisler Şarkʹa gönderiliyor

Tayini ertelenen polisler Şarkʹa gönderiliyor
Emniyet Genel Müdürlüğü stratejik konumu nedeniyle tayini ertelenen polislerin şark bölgelerine gönderilmesini istedi.

 Akşam gazetesinden Kenan İspirʹin özel haberine göre; Emniyette ikinci şark tayini depremi yaşanıyor...

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahinʹin talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğü, il emniyet müdürlüklerine bir yazı gönderdi. Stratejik önemi olduğu için tayini ertelenen polislerin şark bölgelerine gönderilmesi istendi. Yazıda ʹhasta veya izinde bile olsa kesinlikle ilişkisi kesilecektirʹ talimatı var. Raporlar geçersiz. Pazartesi gününe kadar polisler, yeni görev yerlerine gidecek

ERTELEME OLMUŞTU
Mart ayındaki ilk yazıda, şark görevi çıkan polislerin isimleri ve yerleri, çalıştıkları illere gönderilmişti. İl Emniyet Müdürlerinin onayıyla ʹyürüyen soruşturmasıʹ, ʹstratejik görevi olanʹ ve çalışmasından memnun olunan personelin tayini, ilişiği kesilerek durdurulmuştu. Erteleme istenen polislerin bilgileri Emniyet Genel Müdürlüğüʹne gönderilmiş, ilişki kesilmeyeceği bildirilmişti.

ʹGÖREV YERİNİZE GİDİNʹ
Önceki gün İçişleri Bakanı İdris Naim Şahinʹin imzasıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen yazı polisleri şok etti. Tayini ertelenen tüm personelin şark bölgelerine gönderilmesini istendi. Erteleme yazıları geçersiz sayılarak bozuldu. Batı illerinde görev alan binlerce polise Doğu, Güneydoğu Anadolu yolu görüldü.

RAPORLAR GEÇERSİZ
Yeni talimata göre hastaneden alınan sağlık raporları da geçersiz sayılacak. Sadece, personel ağır hastaysa sunduğu rapor kabul edilecek. İzinde olan polislerin de izinden dönerek göreve başlaması beklenmeden ilişiği kesilmiş olacak. 9 Temmuz Pazartesi saat 15.00ʹa kadar şark tayini çıkan tüm personelin görevi son bulacak.

ÜÇ İLDE 3 BİN 200 POLİS VAR
Emniyet şark bölgelerine giden personele ödenen yol parasını da bu yıl vermeyecek. 15 Temmuzʹda almaları gereken maaşlar da 1 ay ertelemeli yatırılacak. Sadece İstanbulʹda 1500, İzmirʹde 1300, Ankaraʹda 400 polisin şark görevi çıktı.

İlişkisi kesilmeyen birçok polisin ailevi durumları da gözönünde buldurulmuştu. Son talimatla görev yerleri değişen polisler mağdur olacaklarını, ailevi sorunlar yaşacaklarını söylüyor.