Tarım ve Orman Bakanlığı 1.500 Personel Alımı 2024!

Tarım ve Orman Bakanlığı 1.500 Personel Alımı 2024!
Tarım ve Orman Bakanlığı, bünyesinde istihdam etmek üzere 1.500 personel alımı yapacağını duyurdu. Bu kapsamda bakanlık, yedek adaylara ilişkin yeni bir duyuru yayımladı. İşte detaylar…

Tarım ve Orman Bakanlığı, bünyesindeki açığı kapatmak amacıyla 1.500 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Bakanlık, personel alımı konusunda yeni bir duyuru yayımlayarak tarım işçisi alımında evrak teslimi yapanlardan asıl hak sahiplerinin ve yerine sırasıyla ilan edilen yedek hak sahiplerinden talep edilen koşulları sağlayamayanların listesini paylaştı.

img-0512.jpeg

İŞTE BAKANLIKTAN PAYLAŞILAN DUYURU

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yayımlanan söz konusu duyuru şu şekilde:

​“4857 sayılı İş Kanunu kapsamında işçi olarak Bakanlığımız taşra teşkilatına atanmaya hak kazanan asıl hak sahiplerinin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları 07.03.2024 -19.03.2024 tarihleri arasında, ilan edilen tarihler içerisinde evrak teslimini yapmayan asıl hak sahiplerinin yerine 28.03.2024 – 05.04.2024 tarihleri arasında duyuru yapılan sırasıyla yedek hak sahiplerinden evrak teslim süreci tamamlanmıştır.

Evrak teslimi yapan hak sahiplerinden evrak inceleme süreci tamamlananlardan “Aranan Şartlara Haiz Olmayanların“ listesi ekli listede sunulmuştur.

Aranan şartlara haiz olmadığı evrak inceleme sürecinde belirlenenlerin, ilanın genel ve özel şartlarda belirtilen hususlar dikkate alınarak maddi hata veya değerlendirme hatası yapıldığına ilişkin itiraz başvuruları 27.05.2024 tarihine kadar atama yapılması planlanan birim aracılığıyla yazılı olarak yapılacak olup, birimler vasıtasıyla dilekçeler Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğüne iletilecektir.

İtiraz dilekçesinin inceleme sonuç durumuna ilişkin konuyla ilişkili olmasını dikkate alarak yazılı itirazda bulunacakların, şahsen veya resmi vekâletname ile yazılı itirazları kabul edilecek olup, itiraz dilekçesi ile birlikte kimlik fotokopileri ve ibraz edecekleri ek evrak beyanı olması gerekmektedir.”