SÖZLEŞMELİLER KADROYA KAVUŞTULAR.

SÖZLEŞMELİLER KADROYA KAVUŞTULAR.
4 Haziranda yayınlanan kanun hükmünde kararname ile 4/Bli ve 4924lü sözleşmeli memurlar yıllardır hak ettikleri ve bekledikleri kadroya kavuşmuşlardır.
Türk Sağlık-Sen Karaman Şubesi Sözleşmeli personelin KAdroya alınması hakkında basın açıklaması yaptı,
 
4 Haziran’da yayınlanan kanun hükmünde kararname ile 4/B’li ve 4924’lü sözleşmeli memurlar yıllardır hak ettikleri ve bekledikleri kadroya kavuşmuşlardır.
Türk Sağlık-Sen olarak sözleşmeli istihdamın başladığın ilk günden itibaren bu çalışma modelinin yanlış olduğunu, bu istihdam modelinin personeli mağdur ettiğini söylemiş ve sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi için yoğun bir mücadele dönemi başlatmıştık.
 Haklarımız için Ankara’dayız diyerek sözleşmeliler için ilk mitinge biz imza atmıştık. Türkiye Kamu-Sen tarafından 16 Nisan 2011’de gerçekleştirilen mitingle de sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi için son mitingi de biz düzenlemiştik.
2008 yılında toplu görüşmelerde sözleşmeli personelin mektuplarını gündeme taşıyarak sözleşmelilere becayiş, eş durumundan tayin ve askerlik sonrası işe başlama haklarını biz almıştık.
Açtığımız davalarla sözleşmelilerin keyfi olarak işten çıkarılmasının önüne de yine Türk Sağlık-Sen geçmişti.
Kadromu istiyorum kampanyasını başlatarak 15 bin Dilekçeyi TBMM veren grup başkanvekillerini ziyaret ederek kadro talebini dile getiren yine bizim sendikamızdı.
Bunların dışında sözleşmeliler için döner sermaye yetersizliğinin fesih sebebi sayılmasına son verilmesinden, nöbet ücretlerinin alınmasına kadar birçok kazanımda hep Türk Sağlık-Sen’in adı vardı.
Tüm bu çalışmalarımız kadroya giden yolu açan adımlardı. Türk Sağlık-Sen’in yıllardır süren kadro mücadelesinin bir sonucu olarak bu Kanun Hükmünde Kararnamenin yayınlanması sürecine gelinmiş, sözleşmeliler kadrolarına kavuşmuştur.
Kıymetli Basın Mensupları;
Sözleşmelileri kadroya geçiren kanun hükmünde kararnamede Vekil ebe-hemşireler ile 4/C’lilerin kapsam dışı bırakılması üzücüdür. Sendikamız vekil ebe hemşireler ile 4/C’lilerin de kadroya alınması için yoğun bir mücadele gösterecektir.
 Bizim istediğimiz tüm sağlık çalışanlarının kadrolu olmasıdır. Sözleşmeli, vekil ebe hemşire ve 4/C’li gibi istihdam modellerinin hepsinin terk edilmesidir. Bundan sonrada asla sözleşmeli personel alımı yapılmamalıdır. Herkes kadrolu olarak istihdam edilmelidir.  Ayrıca kadroya geçirilen tüm sözleşmelilerin maaşları genel bütçeden ödenmeli çalışanların maaş sıkıntısı çekmesi gibi bir durumla da karşılaşılmamalıdır.
Sözleşmeli personellerin, kadroya geçmeleri için Kanun Hükmünde Kararnamenin yayınlandığı 4 Hazirandan itibaren 30 günlük süre içinde kuruma dilekçe ile başvurarak kadroya geçme taleplerini bildirmeleri gerekmektedir. Sendika olarak sözleşmeli çalışanlar için örnek kuruma başvuru dilekçelerini hazırladık. Dilekçeleri www.turksagliksen.org.tr adlı internet sitemizden indirip imzalayıp kurumlarına verebilirler veya şubelerimizden temin edebilirler.
Türk Sağlık-Sen olarak 4/B’li ve 4924’lü çalışma arkadaşlarımıza kadro hayırlı olsun diyor, hepinize teşekkür ediyorum.                                                                                         
                                                                                   Türk Sağlık Sen Karaman Şubesi