Sokak Hayvanları Sahipsiz Değil

Sokak Hayvanları Sahipsiz Değil
Ereğli Belediyesi, sokak hayvanlarını sahipsiz bırakmıyor. Ekipler kurulan Sokak Hayvanlarını Besleme Odakları’na ve muhtelif noktalara hayvanların mama ve su ihtiyaçlarını bırakıyorlar.
Soğuk havalarda yiyecek bulma noktasında zorlanan sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını giderme açısından duyarlı davranmaya devam ediyorlar.
Belediye tarafından birçok noktada kurulan Sokak Hayvanlarını Besleme Odakları; hem hayvanlarda alışkanlık oluşturması hem de bu konuda duyarlı vatandaşların kullanabilecekleri alanlara bırakıldı. Bu anlamda sokak hayvanlarını sahipsiz bırakmıyorlar.
 
“HAYVANLAR BİZİM DOSTUMUZDUR”
 
Sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösterdiklerine dikkat çeken Başkan Oprukçu: “Belediye hizmetleri kapsamında rutin hizmetlerimizi eksiksiz ve aksatmadan gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bunun yanında sosyal belediyeciliğin gerektirdiği ölçüde de hizmet etmeye özen gösteriyoruz. Ekiplerimiz özveri ile gece gündüz demeden emeklerini esirgemiyorlar. Tabi sokak hayvanlarını korumak da bizim hem asli hem de vicdani görevlerimiz arasındadır. Hayvanlar, bizim dostumuzdur. Tüm hemşerilerimizin de bu noktada ellerinden geldiğince duyarlı olmalarını rica ediyorum. İnsan olmanın gerektirdiği ölçülerde de adam gibi hizmet etmek hemşerilerimize verdiğimiz en önemli garantidir. Bu çerçevede de hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. İnsanımızı sevmeye, hayvanlarımızı korumaya, yoksullarımızı kollamaya ve tüm hemşerilerimizi kucaklamaya bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.