Soğuk hava dalgası geri dönüyor

Soğuk hava dalgası geri dönüyor
Pazar akşamından itibaren yağışlı havanın etkisine giriliyor.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğüʹnden alınan bilgiye göre, tahminlere göre ülke genelinde, hafta sonunda da güneşli ve mevsim normallerindeki sıcaklıklar etkili olmaya devam edecek.

SICAKLIKLAR AZALIYOR

Tüm yurtla beraber Karamanʹda Pazar akşamından itibaren soğuk hava etkili olacak. Tüm yurtta 11 Mart Pazar akşamından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni yağışlı sistemin etkisine girecek. Yağışlı hava kütlesi, hafta sonuna kadar yurt genelinde etkili olacak. 12 Mart Pazartesi de hava sıcaklığı batı bölgelerden başlayarak 4 ila 6 derece azalacak. İç ve doğu bölgelerde ise önümüzdeki hafta içinde hava sıcaklığında azalma görülecek.

Hava sıcaklığındaki artış, meydana gelmesi beklenen yağmur, yer yer sağanak ve kuvvetli lodosun etkisiyle özellikle İç Ege, Akdenizʹin iç kesimleri, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinin iç kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesiʹnde kar erimelerinde artış bekleniyor.

Doğu Anadoluʹnun kuzey ve doğusu ile Karadeniz Bölgesiʹnin iç kesimlerinde, eğimin fazla olduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunuyor. Yetkililer, ani sel, su baskını, taşkın, heyelan ve çığ gibi olumsuzluklara karşı vatandaş ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmalarını gerektiğini bildirdi.