Saldırganlar Adliyeye çıkarıldı

Saldırganlar Adliyeye çıkarıldı
3 gün önce Polisimizi şehit eden 7 zanlı adliyeye çıkarıldı.


Karamanʹda 2 çocuk babası polis memuru Ali Karakışʹı adliye önünde şehit eden zanlılar, polisin geniş güvenlik tedbirleri arasında adliyeye çıkarıldı. 
Sabah erken saatlerde Karaman Emniyet Müdürlüğüʹnden Çevik Kuvvete ait otobüs ile alınan zanlılar tetiği çektiği belirtilen Mustafa B. ile Ali Yüce T., Vahit B., Ramazan B., Ufuk T., Nevzat D. ve Cüneyt T. polisin geniş güvenlik tedbiri altında ilk olarak sağlık raporu için Karaman Devlet Hastanesiʹne götürüldü. Burada sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar daha sonra yine polisin geniş güvenlik tedbirleri arasında şehit polisin mesai arkadaşları tarafından Karaman Adliyesiʹne getirildi. Zanlıların
adliyeye çıkarılışı sırasında polis, adliye bahçesinde de sıkı güvenlik tedbiri aldı. 7 zanlının planlı bir şekilde adam öldürmek ve adam öldürmeye teşebbüs suçlarından yargılanacakları bildirildi. Zanlıların olay günü kaçtığı iki otomobilden 3 adet pompalı tüfek ile 6 adet bıçak ele geçirirken, polisin şehit edilme olayında bir tüfeğin kullanıldığı öğrenildi.